Snak

Mere indhold efter annoncen
hva´ skal vi satse på, at bif slår viborg og kommer med i top 6 fordi vi altid opper os mod dem og de generelt gør det godt mod fcn?


Næ foretrækker en Viborg sejr. Viborg holder ikke i længden. Det ville fryde mig i lange baner at se GFH i nedrykningsspillet.
Når det er sagt, så er det jo reelt set en dødbold og dermed halvvejs et lykketræf, der gør, at vi kommer foran. Derefter er det en anden kamp, fordi AGF skal frem. Til den historie hører dog, at Roony sparker det fremragende hjørnespark, så han får jo på den måde modbevist mig.


Med til historien er dog også det spil og i sidste ende afslutning fra Claesson der fører til hjørnesparket. Der var Falk også central
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Viborg foran på Brøndby stadion. Grot igen. Han gør det sgu godt.
Jeg læser iøvrigt på Twitter at Polens 3. Målmand, Dragowski netop har brækket benet i kamp for Spezia. Synd for ham, men det kan betyde at Kamil alligevel skal med til VM. Bare lige en servicemeddelelse
https://facebook.com/enchancetillasse/
sygt nok paul

er det ikke sådan lidt oldschool at være brøndby basher? de er vel sådan på 5 års basis ikke en større trussel end fcn eller aab?
Grot igen. Han gør det sgu godt.

lige den der havde jeg også sparket ind, fuldstændig umarkeret.
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Brøndby bashing går aldrig af mode. Naturligvis skal de ikke med i top 6.

Nå mangler denne runde bare point til Randers og AaB <3

Det sagt, så tror jeg Brøndby moser sig til en sejr i anden.
#armand

Havde ikke set målet på daværende tidspunkt. Det var en generel betragtning af ham (at han gør det godt).

Men spørgsmålet er: Var du kommet i den position? ;-)
Dejligt at tage fejl på den måde :-)
Kan huske at da vi lå nr 8, der lovede jeg at vi ville slutte i top 4 ved vinterpausen. Det var ikke alle der troede på det, men det er nu fedt at få ret - især denne gang.
Da F.C. København tirsdag aften vandt over Galatasaray S.K. i UEFA Champions League og samtidig kvalificerede sig til 1/8-dels finalen i UEFA Champions League, forventer PARKEN Sport & Entertainment A/S nu et resultat før skat på 430 til 445 mio.kr
Så blev Grabara udtaget til VM.
Annonce