Snak

Mere indhold efter annoncen
Orri er kun på leje til sommer, ifølge Farzam:

“FC København og Sønderjyske er blevet enige om en lejeaftale, så den talentfulde teenager Orri Steinn Óskarsson i det næste halve år skal score mål og hente erfaring i 1. division.”
Så bliver Karamoko sgu nok. Ville også være lækkert bare at komme af med Babacar og Mukairu. Og selvfølgelig Stamenic eller Ankersen hvis der kommer noget ind der.
Casper Højer set ved Parken?

Kan ikke finde ud af om det er troll eller reelt.
Ingen nævner umiddelbart noget om det, men det kan jo være en mulighed der er opstået sidst i vinduet, han har vist døjet med en skade siden november og har fået meget lidt spilletid siden da. Han har ellers lavet et pænt antal assist for Prag. 15 kampe 2 mål og 8 assist i denne sæson. Måske en lejeaftale til sommer?
https://bold.dk/snak/klubsnak/lucas-perez---thomas-delaney?side=6824&room_id=5&thread_id=151540


Det ville være helt genialt!

Orri til sønderjyske. Af alle klubber, så vælger han lige at tage til nordtyske og deres ubehagelige menneskesyn dernede. Hold kæft hvor ser angrebet bare skidt ud.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så du mener vores angreb står og falder med Orri eller hvordan?

Man har lige hentet Larsson som netop er angriber.

https://www.transfermarkt.com/jordan-larsson/leistungsdatendetails/spieler/308552/plus/0?saison=&verein=&liga=&wettbewerb=&pos=14&trainer_id=
Nu har vi fået afvist et bud på 45m DKK for Bambi i Portugal.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Delaney skal ikke tilbage. Den dør skal forblive lukket. Vi skal satse på yngre kræfter, og det giver langt mere mening at gå efter Nartey. Vores centrale midtbane lige nu er Clem, Isak, Lerager, Falk, Haraldsson og Claesson, der bidrager på hver deres måde. Skal vi hente én ind, skal det være en sekser. Delaney er otter, og hans klubhjerte er tilsyneladende i høj grad optaget af at malke klubkassen.
Vi har set for mange eksempler på fallerede ikoner på for dyre kontrakter.

Ankersen er fortid, og mon ikke han ender et andet sted i Skandinavien eller i USA el. lignende.
Jelert er spil til venstre back, men jeg håber godt nok, man holder ham i højre. Vi skal dog have et alternativ til Christian Sørensen, som jeg dog gerne ser spille fra start. Vi har set bedre ud offensivt med ham end med VK.


Helt enig i det repos skriver.
Nååååh Farzam melder så vi ikke har budt på Bambi fordi han er en for høj hylde

Giver vidst også god mening når det er en spiller Chelsea, Arsenal og PSG vil have.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Hvad er det for et ubehageligt menneskesyn man har i Sønderjylland?
Annonce