Snak

Mere indhold efter annoncen
Svar på tiltale fra Daramy
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Må jeg høre mere skidt om Daramy 😃


Jeg vil nu vove den påstand et en superlige målmand havde taget den der, i det mindste ramte han da målet denne gang :)

Ja der burde den så havde været 2-0
Jeg synes det er for tidligt at snakke Daramy på landsholdet.
Så lader man sig godt nok rive med af en pokalkamp imod Vejle.
Al kritik af Daramy må efterhånden forstumme. Hold op hvor har han været god i det nye år. Han er på vej tilbage i den form han havde da han blev solgt
"... en superlige målmand havde taget den der"

- Men nu har Vejle jo siden Boye Habekost haft tradition for, at stille med halvskæve keepere.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vi skal altså bare bruge alt for mange chancer til vores mål
Men nu har Vejle jo siden Boye Habekost haft tradition for, at stille med halvskæve keepere.

Jimmy Nielsen var klasse. Dog ikke en Boye eller Habekost.
2-0 er 100% bedre end 1-0 😏
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Godkendt resultat.

Men hold op hvor var dommeren dårlig. Helt på månen hele kampen
De andre dommere ser denne her kamp og tænker "fuck, vi må være ringe, når ham der var årets dommer". Det bør de i hvert fald.

I øvrigt imponerende som det massive pres blev afløst af at de pissede lige igennem midtbanen lige så snart Clem gik ud og Falk kom ind.
Batman Close. London W12.
Annonce