Snak

Mere indhold efter annoncen
Puha, hvor Kvist får udleveret vores bestyrelse. Vi kan få store problemer som fodboldklub, når han stopper, hvis hans udlægning er rigtig.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Jeg forstår simpelthen ikke panikken hos visse fans over det. Altså de to karantæner vi har mod FCN. Beklager.
https://facebook.com/enchancetillasse/
William Kvist

Jeg har kæmpet mod kun at se FCK som en forretning. Vi skal fx ikke udbetale udbytte, når vi har faciliteter på 10’eren, der træn­ger til en kærlig hånd og tribuner i Parken, vi ikke må hoppe på.

- Jeg har kæmpet for, at FC Kø­­­­ben­havn først og fremmest skal betragtes og be­hand­les som en fod­bold­klub. Et fod­bold­flag­­skib, der på et stærkt økonomisk fundament dominerer sin liga, spiller i Europa hvert år og for­valter en rig og vigtig kul­tur­arv som byens hold med landets bedste fans og KB-rødder helt tilbage til 1876.

- Den kamp har jeg ikke kunne vinde.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Enig med Paul.

Ser heller ikke panikken. Det er lort, ja. Men med CS klar på venstre dør, det samme stopper par, og så har Ankersen nok ikke helt glemt at spille fodbold.

Og med det vi har set fra Neestrup, så kommer han nok til at indstille vores kanter, efter hvordan FCN formentlig vil spille. Der kommer til at være back up på i hvert fald højre side, for at hjælpe Ankersen.

Vi tager også 3 point i den kamp
Trist men ikke overraskende at læse Kvists udlægning
Is it cold in his shadow?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kvist opremser jo netop det skræk-scenarie, vedr. udbetaling af udbytte, jeg i flere år har opponeret imod.
Selvfølgelig kan vi vinde med Ankersen. Det er jeg godt klar over. Det er da bare irriterende at skulle undvære to spillere, der er markant bedre end ham på fejlagtige gule kort.
Stærk udmelding af William Kvist. Det kan være han har været vores Rasmus Ankersen.
fck-medløber.
Ingen af de to gule var forkerte, uanset at man som FCK-fan gerne vil det.
Til gengæld burde der vel være dømt straffe mod Vavro i forbindelse med der hvor han i øvrigt får et gult kort (for noget andet end selve forseelsen, som ikke blev dømt).
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Om man lide William eller ej (jeg kan), så er det simpelthen noget svineri det vi har har været vidne til idag.
Jeg er så rasende og skuffet over det her. Nok må være nok. Den nuværende ledelse pisser på folk der ER FCK. Hvor mange er det efterhånden der er blevet hældt ud med badevandet.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Annonce