Snak

Mere indhold efter annoncen
Men derfor virker han stadigvæk til at være kugleskør, og det har vi ikke brug for.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Nordsjælland møder et hold, vi har mødt runden inden fire gange. Det modsatte gør sig kun gældende en gang.

Det er relativt mystisk.


Hvad er det mystiske ? Fordi alle de andres hold optjener lige præcis nok karantænepoint før kampene mod os? Der er da totalt ligegyldigt om de møder os eller Brøndby før deres fcn kamp
Hvorfor virker Minteh til at være kugleskør?
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Minteh er måske mere spændende, men der har vi har jo sahsah. Elias kan komme som en mere flyvefærdig profil så der er tid til sahsah kan komme stille og roligt ind på holdet.
En stråtanke, burde Neestrup ikke snart rotere Falk ind som en af de to 8’ere?
Arbejdet fremme i banen er jo stadig eminent og de to nuværende ser begge pænt tunge ud. Så er der også plads til Clem og Falk samtidig.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
I stedet for Lerager så? Claesson bærer jo bindet og er også den mest målfarlige af de to.
Så længe at Stamenic ikke rigtigt synes at være vurderet brugbar (eller man bare kun vil bruge ham, hvis det er absolut nødvendigt), er der kun Clem og Falk til 6er-positionen. Vi har en del kampe foran os, så jeg tænker, at det så vidt muligt er meget fornuftigt, at Neestrup doserer Clem og Falks spilletid.
Ikke at jeg mener, at Falk har en fremtid som 6er hos os, men med de forudsætninger som ovenstående lægger ned over holdet, ser jeg ikke en bedre mulighed.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Synes faktisk Falk var stort set anonym hele kampen. Vores boldbesiddelse falder i anden halvleg og vi får en mærkelig Bundesliga agtig kamp hvor det kører fra boks til boks mellem begge hold og der er ikke noget af spillet der er ved midtbanen.

Falk laver så en fabelagtig aktion der fører til 2-1 målet.

Det har jo både nogle plusser og minusser når Falk er så langt fremme som 6´er.

Det positive er at der er mere offensiv pondus. Det negative er at der er frit løb mod FCKs boks og forsvar.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Derudover lagde I mærke til at Ankersen sparkede til tasken/drikkedunken da han blev skiftet ud?

Han var pissesur og den attitude har vi ikke brug for.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Primært i stedet for Lerager ja - men også Claesson.
Jeg er med på der kun er 2 seksere i truppen, men der er også kun 3 8’ere. Falk tæller begge steder.
Nu er Lerager på 15 kampe med fuld tid og han bliver sløjere og sløjere. Det samme gør Claesson trods målet.
I dag kunne Falk nemt have kommet ind for Lerager i stedet.

Og Falk havde flere gode vendinger og samspil særligt Jelert, ikke kun ved målet.
Annonce