Snak

Mere indhold efter annoncen
Mon 3 gang bliver lykkens gang på Superligaens dårligste bane?😂

Vi kan ikke tåle at tabe. Hvis det sker kan alt ske og vi kan misse Europæiske fuldstændigt
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Tænker vi skal til at holde lidt øje med AGF også.
Det er en syret sæson, mon ikke 55 - 56 point er nok til at blive mestre.
Det handler sådan set om os selv. Tager vi til Farum og vinder, så skal vi hverken frygte dem eller AGF. Der er naturligvis ingen af de to hold der henter henholdvis 5 og 6 point på os med 12 at spille om efter i morgen.

Så kære spillere, gør jer selv og os andre den tjeneste at vinde imorgen, så er der lukket ned for alt muligt andet snak andre steder fra :)
https://facebook.com/enchancetillasse/
Paul@

Vi har BIF ude og AGF hjemme efter kampen mod FCN, taber vi begge så er det status quo med 2 runder tilbage
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vinder vi i morgen, skifter psykologien også. Det kan så resultere i, at spillet forhåbentlig igen bliver frigjort eller også bliver vi nonchalant.

Det vigtigste i den henseende er, at fører vi med 5, så er det ikke længere os, der ikke kan bruge et X til noget.

Man skal i øvrigt være helt særligt idiotisk for at planlægge, at en pokalfinale skal spilles tre dage før en superligakamp.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Det kræver formentlig at de to hold, FCN og AGF gør rent bord resten af kampene hvis vi vinder i morgen, og det er trods alt svært at se.
Sejr imorgen og 3-4 point yderligere, burde være nok til at blive mestre. Det kræver så at vi vinder imorgen og det bliver selvfølgelig ikke nemt :)
https://facebook.com/enchancetillasse/
Og enig med Kasper vdr. Pokalfinalen. Det er sådan hvert år. Det er så dumt.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Men, traditioner! Jeg tror vi skal håbe på at Store Bededag bliver en bytter for Kristi Himmelfartsdag. DBU og Divisionsforeningen kan ikke selv kan finde ud af at flytte pokalfinalen.
Batman Close. London W12.
Det er jo fuldstændig utroligt, at det bliver en kamp, der indirekte kan få betydning for både nedrykning og fordeling af mesterskabet. Tager man det til ekstremerne, er det jo ikke en gang mærkeligt, hvis det ender med sparede spillere fra begge hold i finalen.

Under kommenteringen af pokalsemifinalen i torsdags blev det nævnt, at evt. karantænedage fra pokalen skal afsones i de(n) efterfølgende kamp i superligaen. Gælder det for finalen?

I så fald er jeg sgu nærmest tom for ord.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Annonce