Snak

Mere indhold efter annoncen
Hjaelmen

Det ændrer bare ikke at AGF har udset sig lige præcis det som et svagt punkt og det har de jo bevist. Ved begge mål.

Enig hjaelmen. Der mangler opbakning på CS.


Som var det jeg skrev
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
For dårligt at vi er foran 2-0 efter 20 min også ikke går til pause med en føring, men respekt til GF for at få vendt det rundt. Synes vi var KLART bedst i starten, den følelse sidder jeg ikke med mere.

Vi overlod alt intiativ efter vi scorede til 2-0. Har man set før dog ikke under Neestrup, synes jeg.

Håber Daramy er klar nu
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Forstår ikke helt, hvorfor Neestrup åbenlyst har et problem med Roony. Det giver ingen mening, hvorfor han er så langt fra spilletid.
Ja, lige før så tidlig en 2-0 føring bare blev en sovepude og et “det går da meget godt det her” mindset. Simpelthen sløvt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Som var det jeg skrev


Men det var en bisætning, til at give CS skylden. Det er Lund der SKAL komme ud og støtte op.... og det er Lund der er det svage punkt derovre, mere end det er CS.

CS skal altså stå højere i banen og han må altså ikke følge alle løb bag ham, da der også er andre spillere i området som han skal støde op på, mens han overlader løb til Lund.... men det er tydeligt at Lund ikke er skolet i en 5 back kæde og ikke forstår de mekanismer der skal gælde når der løbes ind i hans område.

Derfor er det ikke primært CS der er problemet, som var det du startede med at skrive. Også selvom CS ikke er undskyldt, da han jo som den erfarne spiller, burde kunne se de samme ting på banen, som Uwe står og instruerer AGF i.... og kunne give Lund nogle indstukser undervejs.
QPR - Og ignorerer (u)tilfreds, så godt jeg kan.
Jeg tror bare de følte sig sikre, og så blev de pludseligt mindet om at AGF også har et par gode spillere.
Andersson og Mortensen spiller godt synes.
Især Mortensen er lumsk, man forstår godt han scorer mange mål.
Men CS er købt i Viborg. Han er ikke fra eget akademi, og han er heller ikke hentet for +30 mio, så skylden skal han i hvert fald have :-)
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Tidligere FCK hold havde ikke sovet ved 2-0 og overlade initiativet.

Men tidligere FCK hold havde også bedre kaptajner.

Hvad bidrager Falk med som kaptajn? Han er slet ikke vokal.

Vi er tilbage til Thorups der mangler ledere fodbold hvor vi lukker et hav af mål ind.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Falk bidrager med tæt på ingenting. Ligesom i resten af foråret.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Annonce