Snak

Mere indhold efter annoncen
Personligt tror jeg at det for PC handler om at få barberet truppen ned, mens han samtidig får frigivet plads i det budget FCK har, Isak koster vel 10 millioner om året med afskrivning og løn.

Og hvis man samtidig ikke rigtigt tror på at han får sit gennembrud i FCK.

Og betyder det så at man holder 6-12 måneder mere på Hakon, så tænker jeg at det er fint for alle
Jeg tror ikke FCK kan forvente at tjene synderligt på Isak, man kan vel i bedste fald håbe at få pengene igen også en videresalgsklausul.
Kvart i bold skyder Isak rygterne til Anderlecht ned.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Vi skal bare have lukket en eller anden målmand - det er alfa og omega. Vi kan som topklub simpelthen ikke stå og ikke have
1) En klar reserve for Grabara og som kan træde til
2) Mangle en garvet anden målmand.

Vi er danske mestre og i chl kval. Vi har ikke råd til ikke at investere!

Min prioriterede liste

1. En super målmand
2. En hurtig udfordrende kant
3. En venstre back.
4. En centerforsvarer
5. En DM

Som Nande siger, er rygtet med Isak og Anderlecht skudt ned, 2 gange de sidste 2 dage af KiB og Sundays.

Desuden er Fredberg rejst til Danmark for at snakke med en det er i Østrig? Så kunne han vel lige så godt have taget det Skype møde hjemme fra Belgien ;)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kasper Schmeichel må være drømmen.
Hurtig kant er lige nu vigtigere end målmand. AaB er rykket ned, så risikoen for at et eller andet fjols psykopatsmadrer ind i Grabara er trods alt begrænset.
Jeg håber i øvrigt, at Dithmer blev prøvet fuld tid i træningskamp forleden, fordi man ønskede at vurdere, om han kan være andenmålmand.

Omkring Fredberg og rejse, kan det jo lige så godt være det belgiske medie, som historien efter sigende kommer fra, som ikke helt har fattet, hvor man er rejst hen.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Og så kan vi købe en billig Hermansen som backup.
Målmandstalenter hører ikke til i førsteholdstruppen.
Kan stadig huske den FCM kamp med Busk, den kamp satte en fed streg under den pointe.
Det er også unfair præmisser. Helt grøn, 17-18 år, har siddet og gloet fodbold fra bænken det meste af sæsonen, og så pludselig ind foran 30.000 skrigende tilskuere, og succes-kriteriet er 0 fejl. Sådan er det at være 2. målmand i FCK.
Vores reserve skal være en mand som Ryan, eller en anden erfaren målmand, der kan komme ind fra sidelinjen og gøre sit job.
Dithmer skal udlejes til en første divisionsklub der lover at bruge ham(eller helt optimalt Hvidovre/Lyngby).
Måske man kunne give dem lidt af det fremtidige salg for at de investerer spilletid i ham (som jeg har været inde på før).
Enig med Imperator. Vi taler garvet super målmand.
Annonce