Snak

Mere indhold efter annoncen
Vi er trætte.

Ryger vi ud af Europa, så skal Neestrup samme vej. Flot arbejde sidste år, men SL dette år har været direkte skandaløst. Ingen kampe har vi haft kontrol over.

Hvornår har vi sidst tabt så mange kampe hjemme.?????

Vi har gode spillere, men vi er et vildt ringe hold
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Nu bliver et så også en smule skingert, Neestrup skal ikke på porten hvis vi ryger ud af Europa, det burde alle over 6 år kunne regne ud
Hvis Corner ‘mærker’ noget så går jeg kold..
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hahaha! Fuck hvor de sejler. Jeg er uden ord. Hvem er kaptajn? Fordi, der er da kun en i målet, der eventuelt kunne have lidt leder egenskaber.
Vi mangler i udtalt grad ledere på det her hold. Ikke Rasmus Falk-ledere, men Delaney/Linderoth-ledere.

Alt for mange, der bare spiller for sig selv og konstant forsøger det svære i stedet for bare at slippe bolden og tag en ny position. Ren tosseri!
\"Giv en mand et æg, og han er mæt for en dag - lær en mand at lægge æg.......!\"
Tror denne kamp gør at det nu er over halvdelen af vores kampe i denne sæson vi har lukket 2 eller flere mål ind.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Galatasaray sidder i hvert fald og slikker sig om munden. Hold kæft hvor er det pinligt ringe det her. Hele vejen rundt.
Problemet i dag er vores indstilling som er ren Thorup.

Derudover så kan det ikke understreges nok, hvor meget vi mangler defensive profiler i centerforsvaret og på midtbanen.

Det her er en skændsel
Annonce