Snak

Mere indhold efter annoncen
Schelden var du på away i Manchester? Eller udtaler du dig bare om noget, som du ikke ved noget om?
Hafnia
Af de kampe jeg fik set med Iversen, dengang han også var inde omkring landsholdet, så fylder han meget i feltet med sin højde og på trods af hans højde, meget dygtig inde på stregen og havde flere gode redninger for Leicester tæt under mål, han er meget reaktionsstærk. Spillet med fødderne er dog ikke det bedste og muligvis derfor de købte Hermansen da de søgte mere dominerende fodbold da de stadig har et rigtig godt hold og Hermansen må siges og være bedre med fødderne.
Det der potentielt kan være positivt ved at møde Manchester City. Det er at hvis vores spillere leverer mod verdens bedste hold, så stiger prisen eksponentielt.

Jeg kan huske at Haraldsson leverede en forrygende kamp mod City i Parken og efterfølgende blev han rygtet på kryds og tværs.

Hvis det ikke havde været for Champions League tror jeg ikke Haraldsson vil have blevet solgt og jeg tror slet ikke der havde blevet lagt et så stort bud på ham.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Medmindre Boile, Ankersen, babacar mfl brænder banen af, tænker jeg ikke det er en fordel for fck at miste flere spillere
Hvem har stukket Falk én på skrinet?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han fik en flænge i Galatasaray kampen. En albue i hovedet.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Medmindre Boile, Ankersen, babacar mfl brænder banen af, tænker jeg ikke det er en fordel for fck at miste flere spillere


Det kommer an på hvor det er henne. Jeg føler ikke der er helt balance i vores trup.

For eksempel har Jelert spillet meget venstre back, Diks har spillet meget CB.

Hvis vi for eksempel kan få et godt bud på Jelert. Så kan vi flytte Diks ud på højre back og købe en fuldblods CB ind. Det er sådan jeg tænker.

Bedre trup balance ⚖️ kan måske opveje for det kvalitet vi mister.

Et andet eksempel er Claesson. Jeg synes ikke han skal spille angriber. Men der er stortset ikke plads på ham til den centrale midt. Den er overfyldt. Kan vi sælge en af vores 8´ere, rykke Claesson tilbage og købe en angriber kommer der vel mere balance?

Kommer der et stort bud på Achouri, så er det lige før vi skal sælge og købe en højre kant ind. For Moi er bedst på venstre kanten og Diogo er også god der, så vi har alternativer. Det er det jeg mener med balance. Vi har kun Roony der er traditionel højre kant, så her kunne vi godt trænge til et alternativ. Om ikke andet er Roony vil snart solgt.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Jeg foretrækker at vi ikke vælger modellen med at forringe, i processen med at skabe bedre trupbalance ;)
F.C.København. Man United.
Der er en del snak på Twitter omkring Zanka. Er der et rygte omkring ham, eller er det “bare” fan ønsker?
Annonce