Snak

Mere indhold efter annoncen
@nande. Enig, men tænker omvendt at jelert uanset hvad ryger og at Aschuri (staveplade) har plads til forbedringer og dermed prisstigninger - og at vi ikke er sikre på mesterskabet, hvis vi skal indkøre endnu en babacar, sing eller lignende typer. Vores track record med plug and play løsninger er bare ikke stabil nok.

Så jeg foretrækker helt klart at køre på med nuværende trup og lave en større udskiftning til sommer. Vinteren skal helst være 1-3 forstærkninger og max et par afgange. Roony eks. Eller jelert. Men diks er pt uundværlig i forsvaret
"Schelden var du på away i Manchester? Eller udtaler du dig bare om noget, som du ikke ved noget om?"

Jeg har været i byen, lufthavnen og området +10 gange. Forfærdeligt sted.

Det virker til at stemningen blandt FCK-fans, der har været på stadion, mener det samme.

Alene taget ud fra Twitter-segmentet.
København.
Jeg er langt fra overbevist om, at vi vil kunne genvinde mesterskabet denne sæson, hvis ikke vi som minimum får forstærket centerforsvaret og/eller 6er-positionen.

Vores statistik denne sæson, mod de hold der i øvrigt forventes at nå top 6, er ikke pæn.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Jeg må også indrømme, at jrg syntes der er en vildsom optimisme på at vi selvfølgelig vinder mesterskabet igen. Jeg ser det slet ikke som en selvfølge hvis vi ikke bliver forstærket til vinter.
Jeg tror ikke at der bliver solgt ud af spillere der er i start 11, med mindre der lander silly money bud fra England.

Jeg tror at Roony bliver solgt, han er varm på rygtebørsen, og vel et eller andet sted ikke helt en del af start 11, og jeg ved ikke, men vil holdet ikke sådan overall være styrket, hvis Roony bliver byttet med en kant, som har et niveau som lige er en tand eller 2 over Roony.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Og så ved jeg ikke med Lerager, han er i gang med sin 4 sæson i FCK, og han har vel sådan lidt ubemærket, gjort det rigtigt godt i ChL, mål mod United og Bayern, og måske FCK er lydhør over for bud på ham, jeg tror ikke det bliver de helt store klubber, men noget Championship eller en af de mindre klubber i Bundesligaen eller Ligue 1.
Ville hade at se Lerager smutte! Men han har været en kæmpe chef i CL.
Men kom han ikke hjem til Danmark grundet familieforøgelse, afsavn, etc?
FCK Arsenal
Jeg synes det lyder mærkeligt at tage hjem fra starter i Serie A til stor profil for fc, for så at tage til en Championshipklub. Jeg tror der skal noget mere eksotisk eller en større klub til at lokke ham. 3 mål i cl går ikke ubemærket hen. Hvis det skulle være kunne jeg godt se ham i en subtop i Italien, hvor han vel stadig har et godt navn. Men jeg tvivler på om at han selv er interesseret.
og jeg ved ikke, men vil holdet ikke sådan overall være styrket, hvis Roony bliver byttet med en kant, som har et niveau som lige er en tand eller 2 over Roony.


Joeh, jeg føler mig også overbevist om, at hvis vi 1-1 skifter vores spillere til endnu bedre spillere, så bliver holdet bedre.
fck-medløber.
Jeg vover pelsen og giver elendil ret.

Skulle det ske, at Roony Bardghji skifter væk i januar, så tror jeg ikke, man erstatter ham.

Så skal det være fordi der opstå en af de famøse muligheder.
København.
Annonce