Snak

Mere indhold efter annoncen
Nu siger jeg boget dumt. Men hvad helvede vil i bruge zanka til. Jo en kultur bære og vigtigt i omklædningsrummet. Men den måde i spiller på og med at have bolden meget. Der bliver han satme udfordret på hurtighed. I England er han netop god når de står tilbage og skal forsvare. Da han er en mester til det men ja ha. Kan lære de nye noget helst sikkert. Men håber kun i giver ham Max 2 år.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Undskyld det sure opstød :).

Og nej det er dejligt i er kommet væk Ankersen osv. i er fucking fck i skal tænke større :). Og de har i gjort nu på den højreback. Hvor mange andre beklaget sig over at man ik beholdte Ankersen osv osv.
se hvad har præcis nu!!

Og ja i henter en vild ventreback inden vinduet er lukket også er alt det med CS væk. For ja i kunne lide ham lidt. Men efter salget til fcm. Så lyder det til at nogle har elsket ham og han er flere gange bedre end Birger. Hvilket ikk passer.


Nå det her er bare set udefra osv:)
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Åbn en betting-konto, hvis du er så god til at spå
Sikkert ikke, med FCM har gang i en for dem ret interessant udvikling, har rigeligt ´uldkræmmerpenge´ i ryggen, og står på tærsklen til at hente vel op imod 300 mio fra deltagelse i Champions League-gruppespil.

Det er virkelig dumt skrevet at mene, at de ikke vil kunne konkurrere med os. Navnlig som situationen i PS&E´s ejerkreds ser ud for tiden, og med de usikkerheder der er, i forhold til hvor mange penge man har/vil bruge til at forbedre Parken og de træningsforhold, som tiden synes at skrige på.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Til ham der mente vi skulle spille 4-4-2 igen.
Det har vi ikke en bæredygtig trup til. Desuden har fodbold altså udviklet sig utrolig meget siden den opstilling.

Jeg synes faktisk vi skulle komme af med J. Larsson. Han var i mine øjne en fejltransfer. Han tog lidt fusen på de fleste, da det faktisk lignede han havde potentiale til at blive mere målfarlig . Men tror han var blevet det nu, hvis det var.
Jeg kan SLET ikke se ham som 9eren, i stedet for Orri.
Jeg tror Neestrup sætter ham på kanten,fordi fart og teknik har han lidt af, og er okay link up/ har ofte foden på et farligt angreb. Men han forsvinder også ofte ud af kampe. Jeg tror også han var 3 eller 4 angriber meget af sidste sæson.

Så jeg synes vi mangler en angriber, der kan konkurrere med Orri og give ham noget konkurrence. Bliver spændende og se, om vi får en erstatning for Diogo. Vi har ingen spillere i truppen udover en langstidsskadet svensker som offensive kort der kan noget.

Synes der er noget arbejde der for sune. Eloynoussi kan ikke være vores eneste farlige kort og have, der kan skabe noget ud af det blå. Achouri mangler angriber/afslutter før han er virkelig farlig. Orri det omvendte.
Man kunne ønske lidt mere individuel klasse!

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Enig, Svoger. Det er selvfølgelig fjollet, og jeg håber virkelig ikke, at den arrogance er til stede i vores ledelse - der virker rigeligt udfordret i forvejen. På nogle områder virker det i hvert fald til, at vi vores succes har været vores egen værste fjende - og at vi derfor har hvilet på laurbærerne i udviklingen af klubben.

For mig at se har Midtjylland dog et godt stykke vej igen. De skal stadig bevise, at de kan være helt med i mesterskabskampen og spille gruppespil.

Over de seneste 6 måneder er jeg i hvert fald blevet mere og mere overbevist om, at Ståle faktisk havde en pointe i noget, han blev latterliggjort en del for. Nemlig, at han ville have nemt ved at skabe en dansk mester hvert år, men at det er sværere at skabe et hold, der både kan rykke sig internationalt og samtidig vinde ligaen.

Vores seneste sæson illustrerer det ret fint: Det er en svær mental udfordring at levere på højeste niveau hjemme mod Manchester United og så søndagen efter på Viborg Stadion. Og det tror jeg mange undervurderer.

Det der med at overføre niveauet fra CL til Superligaen virker til at være en ekstremt mental opgave. Derfor er det ikke kun et spørgsmål om den bredeste trup. Der er nok bare med Superligaen et loft for, hvor meget man kan rykke sig.

Vi ser lidt det samme med transfers. Der er også et loft for, hvad vi reelt kan hive til Danmark, og det udligner på nogle områder den økonomiske fordel.
Kald mig Jakob Skomager
Sikkert ikke, med FCM har gang i en for dem ret interessant udvikling, har rigeligt ´uldkræmmerpenge´ i ryggen, og står på tærsklen til at hente vel op imod 300 mio fra deltagelse i Champions League-gruppespil.

Det er virkelig dumt skrevet at mene, at de ikke vil kunne konkurrere med os. Navnlig som situationen i PS&E´s ejerkreds ser ud for tiden, og med de usikkerheder der er, i forhold til hvor mange penge man har/vil bruge til at forbedre Parken og de træningsforhold, som tiden synes at skrige på.


I forhold til kampen igår,er jeg bestemt ikke enig med dig. Hvis det virkelig er niveauet ved FCM, så har de en endnu mindre chance i CL ligaspillet end deres sidste hold der kom med. Det var bedre, end det de har nu i min optik.
Der var en del der faldt igennem igår.

Så der er stadig meget arbejde. Er der også for FCK for den sags skyld.
Nu skriver jeg ikke, at de ikke vil kunne konkurrere med os - men at vi har nogle naturlige fordele som storklub i en storby, som Herning/Ikast aldrig vil kunne indhente. FCK er bare en mere interessant klub end FCM, og sådan tror jeg også, det bliver ved med at være, selv om FCM kommer i CL og gør det godt dér.

Men det er klart, at andre forhold end at være ´interessant´ og have en attraktiv fanbase og et atmosfærefyldt stadion også vil være i spil, når gode spillere skal vælge klub - da ikke mindst lønnen. :-)

Åbn en betting-konto, hvis du er så god til at spå
Vi har allerede Diogos erstatning og det er den offensive midt Oliver Højer. Derudover har Moi spillet lidt offensiv midt hvor der er skiftet undervejs i kampe.

Det er ikke på midtbanen vi mangler spillere til.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Vi har allerede DVi har allerede Diogos erstatning og det er den offensive midt Oliver Højer.iogos erstatning og det er den offensive midt Oliver Højer.


Jeg synes vi har lidt for mange af de samme typer på midtbanen. Ville gøre truppen endnu bedre, kunne vi få nogle lidt andre typer ind på midtbanen.
Diogo kunne noget, som de andre ikke kan på midtbanen måske pånær roony som er skadet. Det er vigtigt og have nogle der kan noget forskelligt på et sted som midtbanen. ( Det er vel også derfor, af f.eks en af dem gerne skal videre)

Oliver højer er meget ung. Jeg tror han som minimum skal have en sæson og køres ind på minimum. De siger det jo selv. At vi gerne skal stå et stærkere sted end før transfervinduet.
Annonce