Snak

Mere indhold efter annoncen
Heldigvis er Thelander allerede landet i en anden klub, der var et kort øjeblik hvor jeg frygtede, man ville tage den tråd op igen i FCK, for at have en backup.

Jeg går ikke ud fra der er muligheder for yderligere afgange fra FCK (fraholdt Mukairu, som jeg tænker man kan ophæve med), så på den måde er det en rimelig rolig dag. Der kommer noget ind, så må vi se hvad det er. Det er ikke værd at stresse over.
Batman Close. London W12.
Synes goooodt nok det virker underligt, at der ikke har været et eneste rygte ude omkring en angriber til jer. I er jo latterligt tyndt besat her, og i solgte Orri for 3 dage siden. Er det et realistisk scenarie, at der ingen angriber ankommer?
FC Midtjylland har vundet 7 ud af 10 mulige mesterskaber i 2035 (skrevet midt i 24/25 sæsonen)
Der kommer noget ind, så må vi se hvad det er. Det er ikke værd at stresse over.


Tal for dig selv :-D
Jeg er mere på det hold der hopper på twitter hvert tiende minut for at se om der skulle være noget nyt. Men ellers er jeg meget tilstædeværende på mine online møder her til formiddag :-D
En stille bøn. Skal vi ikke holde den her trår fri for alle mulige tilfælde gode ideer til spillere vi lige syntes skal signes med mindre der er egentlige kilder bag. Den der med en har haft succes med en i FM eller tilfældigvis har set en score to mål i en genudsendelse af sidste weekends hollandske spillerunde behøver jeg i hvert tilfælde ikke.
If you know, you know.
Synes goooodt nok det virker underligt, at der ikke har været et eneste rygte ude omkring en angriber til jer. I er jo latterligt tyndt besat her, og i solgte Orri for 3 dage siden. Er det et realistisk scenarie, at der ingen angriber ankommer?


Okay den kom så der. Vejles russiske German Onuga. Sgu da lidt tamt, eller hvad?
FC Midtjylland har vundet 7 ud af 10 mulige mesterskaber i 2035 (skrevet midt i 24/25 sæsonen)
Farzam skriver at vi er i dialog med Onougha…

Hvis det alligevel “bare” er ham, så forstår ærligt ikke, hvorfor vi ikke hentede ham for 1,5 måned siden. Her kunne vi også sagtens have brugt en angriber.

Lad os håbe han kan fungere fra dag 1
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Told you so.
Jamen det har jo været på tale siden vinduet åbnede, så det kommer ikke som et chok for nogen.

Håber dog stadig på en angriber mere, selvom det jo nok ikke sker
For 1½ måned siden ville vi ikke sælge Orri. Måske har prioriteterne ændret sig, fordi man har brug for noget mere plug&play, nu en ny ikke kan køres langsomt ind, mens Orri bliver topscorer?
Batman Close. London W12.
Hvis han kun er en af 2 nye, så fint nok. Selvom at jeg ikke kender ham.
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Hvis det lander på ham alene og ikke ham+en virkelig stjerne, vil jeg som minimum skulle bruge lidt tid til at blive overbevist.
If you know, you know.
Annonce