Snak

Mere indhold efter annoncen
Er der nogle spændende angribere som er free agent lige pt som Sune evt kan skrive med også efter deadlinen er overskredet? Mener da Sune sagde vi ville komme styrket ud og tror stadig på han har et es eller to i ærmet.


Har et kærligt øje til Choupo-Moting fra Bayern München

Men han er rygtet til Juventus, så vil være vanvittigt hvis vi kan hente ham.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Delort til 4 millioner euro ville være kanon ja. :D

Er nogle af dem så realistiske er en anden sag. Jeg aner selvfølgelig ikke hvad Sune har at lege med, men håber han har udkig på en spiller de fleste måske aldrig har hørt om, men som måske passer meget godt ind i angrebet og kan gøre en forskel dag et. Ja, måske ikke sandsynligt, men hvor mange havde lige set Pereira komme!?
@Nande

Åh gud, Choupo-Moting ville være mit absolut værste mareridt af en signing.

Jeg synes han er enormt overvurderet og hans CV er meget flottere end hvad evnerne egentlig burde række til.

Edit: og så er han doven som dagen er lang.
Kan ikke snuppe hans attitude :)
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Isoleret er det jo en glimrende handel. I et større perspektiv så efterlader det offensiven langt svagere end forventet.
Fint andet valg. Men hvis vores 1. Angriber ender med at være en mental og spillemæssig lottokupon til ~11M, så skal strategien og forventninger sgu revideres.
“Jeg har ingen anelse om hvad der foregik!?! Men jeg deltog selvfølgelig...”
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Sune sagde i går at vi måtte kalde ham en idiot for salget af Orri og han godt kunne forstå de sure fans.

Men at han ville love at når kl. er 23:59 Mandag så står truppen stærkere end sidste sæson.

Så det må vi stole på. Onugkha gør os ikke stærkere end sidste sæson. Så der må komme noget mere. Hvis ikke, så ender han med at blive kaldt noget værre end idiot på de sociale medier.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Så skal han ende med en fyreseddel
10 Fadbamser på at der ikke kommer flere angribere.

@Nande

Hvorhenne ser du at Onugkha er udtaget til den russiske trup?
Hvis vi ikke får en ny angriber, fordi hans chefer har sagt nej, så fyrer de ham nok ikke for at han ikke har købt en.
Batman Close. London W12.
Annonce