Snak

Mere indhold efter annoncen
/me kender nada til ham. Men en brasilianer som hedder Claudemir MÅ man bare holde af!
selvom hans evner ikke skal bedømmes ud fra en youtube video ser det meget lovende ud.. virker til at have gode evner til at gå med i feltet på de rigtige tidspunkter..

http://www.youtube.com/w…ure=related

+ fik lavet 4 mål sidste sæson..
\"Mind you, I\'ve been here during the bad times too - one year we came second.\"
CV tager også røven på mig - men det er hans tilsyneladende uambitiøse niveau ift. nye spillere.
Kim C. skal sidde på bænken, Sølvi har kun niveau til SAS ligaen og så et ubesskrevet blad til den offensiv midt, som ikke kan lave mål.... Please let me be surprised in a positive direction...:)
moderator
Spændende indkøb. Kender dog intet brasseren, men Matias kan formentlig give en udførlig beskrivelse.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Skal nok blive spændende :)
England: LEEDS UNITED Danmark: FC KØBENHAVN Tyskland: WERDER BREMEN Spanien: VALENCIA C.F
Mere indhold efter annoncen
Annonce
En hurtig research i FM, lader til at han godt kunne blive den nye "atiba" :)
123
Vi får truppen på plads i god tid i år. Det gør forhåbentlig at vi kan starte som lyn og torden imens de andre stadig skal spille et hold sammen.
Nu mangler vi bare at komme af med TK og Ailton og så en ekstra til midten. Evt en Kenneth Perez indtil Delaney er klar til førsteholdet.
Nu har jeg regnet ud hvorfor der er turbo på indkøbet. CV har bestilt sommerferie fra næste uge og skal have tingene på plads først.

Det er den eneste mulige forklaring!
33 kampe og 2 mål for Vitesse imponerer ikke målmæssigt (men ok skal jo også passe med de andre brasser i truppen :)

Jeg så super gerne Teko Modise fra SA/Orlando Pirates som afløser for Atiba trollen (og Super Zuma!)

Målmæssigt ligger han meget godt til at være Atibas afløser. Hvor canadieren er noteret for 29 mål i 215 kampe (013 mål/kamp) er Claudemirs stats fra Vitesse 9 mål i 76 kampe eller 0,12 i snit.

Annonce