Det største problem er vel at man mister kontrollen over kampen i anden halvleg. Vi er fuldstændigt i kontrol i første halvleg. Den stod 13-0 eller sådan noget i aflutninger.
I anden halvleg er kampbilledet anderledes syntes jeg (på trods af samme boldbesiddelse som i første) det bliver mere tilfældigt, og svinger lidt mere frem og tilbage. Altså hvorfor taber man fuldstændigt kontrollen over kampen?
Laver Jagiellonia justeringer i pausen som vi ikke kan håndtere?
Mister midtbanen kontrollen uden Deelaney på banen?
Er mentaliteten dårlig?
Det syntes jeg helt klart falder tilbage på træner-teamet. Udskiftningerne, og de manglede mål... Har lidt svært ved at se hvem det er som skal scorer mål for os, når Moi har en uheldig dag. Der var stort set ikke noget at skyde med fra bænken. Det klart, man kunne have prøvet noget anderledes, det er vel nemt at sige bagefter, men syntes ikke det var åbenlyst det ville have givet et bedre resultat. Robert, måske Clem på midten, Huescas, Onugkha instedet for Froholdt i første og Claesson på midten, Gabriel til at hjælpe med det opbyggende spil? Ikke åbenlyst for mig i hvert fald at det havde givet et andet resultat.