Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg vil sige PC fejlede.

McKenna som havde et virkelig flot CV, var tung og langsom. Han passede slet ikke som type, hvor Neestrup gerne vil have af sine CBs kan stå oppe ved midtercirklen. Der var ingen harmoni.

Det virkede som om PC hentede spillere ud fra om det var en god deal, mere end det var for at passe en spiller ind spillemæssigt.

Mattsson handlen var også mystisk. For vi manglede ikke en central midtbanespiller. Men han blev præsenteret som en god deal og en spiller man ikke ville kunne hente til sommer hvis han forsatte sine præstationer i Holland.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Nande@

Og han var ellers vurderet til 9 millioner Euro på Transfermarkt :), så han burde jo have været god.............

Men nej han var ikke god
@peanuts

Ja og han vil sikkert også kunne begå sig i en top 5 liga for et midterhold eller bundhold som ikke har boldbesiddelse meget og hvor han ikke bliver udsat for at skulle ud i løbedueller.

Jeg forstår heller ikke dem der vil hente Jannik Vestergaard.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Karamoko der har kontrakt med os endnu 1.5 år flopper lige nu i Ungarn.


Det er så vanvittigt.
fck-medløber.
Det var dog ikke McKennas skyld, at Grabara pludselig havde store problemer med at tage med hænder.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg husker McKenna mest for kampen mod Brøndby hvor han sammen med Diks fra midten af følger Kvistgaarden helt ned til baglinjen for så at blive tørret.

De hoppede begge to på en skudfinte fra en vinkel der var umulig at score fra.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
jeg husker også McKenna for at han hurtigt blev smittet af Jelert og Ankersens, og ikke kunne dække op ved bagerste stolpe på indlæg/hjørne
PCs løsning på målmandsproblemerne ville formentlig have været at forsøge at leje Onana i United. Højere hylde, internationalt potentiale, fremtidens keeper!

Lidt i samme tråd, så kunne man overveje at forsøge Daniel Amartey på en fri transfer. Om ikke andet er han så skadesudsat, at der er fast arbejde til sundhedsstaben selv når Boiles kontrakt udløber.
Batman Close. London W12.
Nu er Bo Svensson ledig som nyt træner emne, om han er bedre ved jeg ikke, men det ville give fornyet energi, og nye øjne ser alting anderledes og har formentlig andre ideer.
Der er lige forlænget med Nees.

Så mon ikke bestyrelsen er tilfredse, med alt andet end målmanden måske?

End ikke her tænker jeg de ser på andre muligheder - endnu dog.

` Spil bedre` er mantraet!
Annonce