Snak

Mere indhold efter annoncen
Ville være en perfekt case. :)

Jeg gad dog godt en angriber.. Er helt uforstående for, at vi ingen henter. især pga Cornelius. Er så træt af ham, og den måde det foregår derinde på. Manden vil på resten af hans kontrakt, maks nå 40 kampe..
Og så synes jeg i forvejen hellere ikke at det er optimalt med Claesson som angriber hos os. Det har mest fungerede i Europa, hvis jeg husker rigtigt.


Jeg synes ikke engang at det har fungeret i Europa. Det virkede for mig mere som en måde at få plads til alle stjernerne/de bedste spillere i start 11eren.
Jeg vil have det fint med Claesson som 9´er hvis der var en 10´er som Pep Biel der scorede mål.

Problemet er at Mattsson scorer ikke mål ved at spille Claessons plads, som egentlig er en plads hvor der forventes mål fra.

Så at man rykker Claesson fra 10´er til 9´er positionen ændrer ikke en skid vedrørende antallet af mål.

Det man så kunne gøre var at rykke Moi ind på 10´er positionen, men så står vi og mangler mål fra højre kanten for det er der Froholdt er kommet ind i efterårssæsonen.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Tahirovic til Brøndby simplethen. Han har været nævnt herinde mange gange.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
FCK burde bare gå all-in på Luca Kjerrumgaard, han er Cornelius -10 år.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tahirovic til Brøndby simplethen. Han har været nævnt herinde mange gange.


€3.5m og bliver en af de bedst betalte i ligaen 👀

De har så også lige hentet 171m DKK på en aktie emission. Men den dag ejerne ikke vil smide flere penge 💰 i skraldespanden, så går de konkurs ligesom man har set andre Amerikanske ejere forårsage med forskellige klubber ´´host Bordeaux´´.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Ærgerligt med Tahirovic, tror han bliver god for dem - han har alligevel spillet 40 kampe for Ajax på halvanden sæson og stadig kun 21 år.

https://x.com/AFCAjax/status/1886474824861770154

Det lyder til Ajax fans er kede af at miste vores nye keeper.

https://x.com/TheEuropeanLad/status/1886510613960036827
Omvendt virker de ret tilfredse med at slippe af med BIFs nye midtbanespiller.

Lad os håbe det også er sådan det bliver på banen.
If you know, you know.
Det er selvfølgelig ikke muligt at vurdere alt på YouTube, men jeg ser umiddelbart ikke den målmandsprofil flere har efterspurgt herinde, men en (formentligt) bedre udgave af Trott.
Shit et ringe vindue, både BIF og FCM forstærket og vi står i dødvande.. Vores ejere tror vitterligt at mesterskabet kommer uden at bruge penge.. Der er gået “De skal bare spille bedre” i den, jøsses..
Annonce