Snak

Mere indhold efter annoncen

Selv Repos er lidt stolt indeni over de sidste 3 kampe.💪🏻


Ugen der bliver ved med at give. God stil Repos
“Jeg har ingen anelse om hvad der foregik!?! Men jeg deltog selvfølgelig...”
Der bør dog stadig være et eller andet efter FCK som er en tradition.

FCK - Delaneys lækre hår
FCK - Froholdt med frode
FCK - Diamanten Diant
FCK - Den brudte forbandelse
FCK - Onughka på togt
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Jeg savner NCH-tråden. Der var ikke så mange kuriøse indslag fra underlødige holds fangrupperinger.
Batman Close. London W12.
Der er gået en stor håndboldspiller tabt i Mads Bech...Fodbold er lidt en anden sag.

Det her momentum kommer til at betyde så meget.

Edit. Alt det bedste til Noah Sahsah der i dag blev kørt væk i ambulance i en træningskamp. Det ligner måske noget med knæet igen.

“Jeg har ingen anelse om hvad der foregik!?! Men jeg deltog selvfølgelig...”
Så fik vi sgu allesammen ret - Hjalte er en langt bedre træner end Neestrup.

I den mere seriøse ende, må Jens Bertel-effekten nævnes. Bortset fra tosseriet med Babus mave i første halvleg, var der godt styr på alle dødboldene.
fck-medløber.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Edit. Alt det bedste til Noah Sahsah der i dag blev kørt væk i ambulance i en træningskamp. Det ligner måske noget med knæet igen.


Æv.
fck-medløber.
Jeg synes ikke Moi og Mattsson fungerer sammen som de to forreste.

Jeg savner stjerneangriberen i FCK. Larsson som højre kant bliver jeg heller aldrig vild med selvom han har været skarp i foråret.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Kronen

Ikke at jeg er uenig i at det er et godt tidspunkt at møde Chelsea.
Som jeg lige husker FCK mod Chelsea, så var FCK godt spillende i efteråret og gik videre fra CL puljen. Så kom den lange pause.
Chelsea havde spillet elendigt i mange kampe imens FCK var på ferie, og jeg mindes at alle talte om at nu var tidspunktet kommet for FCK, for Chelsea var i en dårlig tilstand.
Desværre (for FCK), så blev FCK en katalysator for Chelsea, og de fik en langt bedre afslutning på sæsonen efter at have mødt FCK og slået dem ud.
Så jeg er ikke helt enig i at de var godt kørende sidst FCK mødte dem.


Nej, men se nu holdet.

Ja, de var spillet varmere end et legendarisk FCK-hold, men barren var jo bare sat.

0-0 ude i returen var ret beset et virkelig flot resultat.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Godmorgen!

For satan en dejlig dag at møde op til på arbejde i det midtjyske!
Sådan en dag hvor FCK har slået FCM, og så BIF der tossede rundt i Vejle, og nu halter 8 point efter, det giver lige lidt ekstra sådan en mandag morgen
Annonce