Snak

Mere indhold efter annoncen
Når men synes efterhånden at Sune skylder lidt på ind fronten, få nu bare aftalerne med Tantelis og Lopez lukket, så der ikke pludseligt opstår fnidder som forlænger processen, eller i sidste ende får spilleren til at søge andre veje.
Liam West er rykket op (en anden har skrevet det), transfermarkt siger han er højre kant, men kan også dække OMC, så det må antages at han tager Roony´s plads.
Hans far Brian West er tidligere Amerikansk landsholdsspiller og var på et tidspunkt den hurtigste spiller i MLS.

Det ser ud til at Liam West arver de hurtige gener og så har han en rigtig fin teknik.

Det er et glimrende fundament at arbejde videre på. Han har ikke mål/assists som sin kompetence. Men det havde Daramy heller ikke og ligeså snart Daramy fik bygget mere på de kompetencer, så blev han en kæmpe profil for os.

Det er ikke alle der er Lamine Yamal som har alle egenskaber på samme tid😅
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Når men FCK forhandler med Porto vedr. Roony, kan FCK få 2-3 millioner Euro og nogle fornuftigt klausuler, så er det fint, og klubben skal ikke forholde sig til Roony, som er på vej ud af klubben, resten af dette efterår.

Men da surt at det ikke blev til det her + 100 millioners kongesalg.
Sundays mener at vide at der er tvivl om Rooneys knæ og at han fik tilbagefald i løbet af foråret. Det kan være med til at holde interessen nede.
Så det vigtigste er nok ikke selve prisen, men om man kan få proppet en ordentlig vidersalgsklausul ind i den.......just en case han skulle leve op til hypen på den lange bane.
If you know, you know.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Helt utroligt Roony ikke vil forlænge et par år med garantier for et salg.
Helt ærligt
Hvis han faktisk har et Baskhim knæ, så skal han selvfølgelig søge pengene 💰 da dette måske kan være hans eneste chance.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Den der historie med at FCM skulle være en gigantisk underskuds forretning har jeg ikke set ret mange køre med end dig, Nande. Der har været ét underskudsår siden 2020, og det var sidste år. Og det underskud var ca. det halve af hvad året før gav af overskud.
Anders Holch Povlsen overtog blandt andet aktier ved at lave kapital udvidelse på et tre cifret millionbeløb.

Nu forventer de at gå i nul, men det gjorde de også sidste år som blev til -80m DKK.

De retvisende billeder under det nye ejerskab er netop de her sæsoner hvor han ikke skyder penge ind i FCM.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Er der ikke en Herningtråd, hvor man kan diskutere deres økonomi?
Åbn en betting-konto, hvis du er så god til at spå
Annonce