Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Amankwaa ser jeg som yderste midtbanemspiller på sigt. Det er muligt, at Jacobs smider ham ind i angrebet, men jeg forventer, han vil kunne gøre bedst gavn på kanten med sine udfordringer og hurtighed.

Jeg er ikke enig i, at vi mangler en midtstopper. Vi har pt. fire spillere til de to pladser, og medmindre Sölvi skydes afsted bør det ikke have prioritet. Skydes han afsted, ser jeg gerne, at vi får en ung spiller ind på pladsen.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Der var en eller anden der lød ret overbevisende som sagde, at Danny A. kun ville fungere som fløj i en 4-3-3 formation - hvis det ikke er tilfældet så skal han da totalt spille Vingaard´s minutter på fløjen.

Man kunne jo godt bruge Daniel Jensen? Det ville bare være en uambitiøs løsning, både nu og her men i sær på sigt.

I den åndssvage situation at man ikke får tilknyttet en ny central midt i januar vinduet ville det være bedre end ingenting, at have ham på kontrakt indtil sommeren og eventuelt skyde grindheim af...
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Det var vist mig, uden det overbevisende - det er dér han har spillet på ungdomslandshold men det ser ud til han i højere grad bliver kørt i stilling som angriber i FCK (mener det var quaz der skrev han havde spillet ved siden af Zohore på vores ungdomshold). Hvordan landet end ligger har han værktøjerne til at spille venstrekant og vi har lige nu kun NJ der fungerer på pladsen. Man kan godt frygte at Ariel er blevet ramt af FCKs trænervirus der får offeret til at bilde sig selv ind Delaney er en fin gardering derude.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
andib, man kunne godt få mistanken at han nu har nok landskampe til at kunne få kontrakt i England?
Jeg har ikke lige styr på hvor mange landskampe han her spillet indenfor de sidste to år. Men denne kamp er jo heller ikke vigtig i det regi. Det skulle også bare være en lille skade Bolaños har pådraget sig, men åbenbart nok til at FCKs lægestab og den costaricanske lægestab er blevet enige om at lade Bolaños blive hjemme.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Mon ikke det handler mere om at man gerne vil undgå en ligegyldig landskamp og en lang rejse, midt i et tæt kampprogram.

Det er jo første gang i længere tid at der ikke spilles kamp i midt ugen.
København
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Mon ikke det handler mere om at man gerne vil undgå en ligegyldig landskamp og en lang rejse, midt i et tæt kampprogram.

Det er jo første gang i længere tid at der ikke spilles kamp i midt ugen.
Jo det tænker jeg da også, men det er dog ikke det bedste signal at sende for Bolaños, der tidligere var udelukket fra landsholdet netop fordi han meldte afbud i påskud af skader. Denne gang kan jeg dog godt se logikken i det. Der er langt til Bolivia, hvis han skal være klar til at spille i weekenden igen.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
moderator
Fin præstation af Kris Stadsgaard igår. Han bliver bedre og bedre, og får vi Michael Jakobsen i gear, så skal det nok blive endnu mere solidt nede bagved.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Ja han var vel en af de få som rent faktisk spillede en god kamp.

Håber på at Ariel har et eller andet belgisk midtbanestjernefrø i baghånden til januar.
FCK og United siden \'92.
Hvordan Peter Andersson kun får fire point for sin svinetackling af Braithwaite - og dermed er med mod FCK - er en af dagens store gåder.
Det kan anbefales at lytte til interviewet med Riemer fra Løvetimen i mandags. Ganske interessant interview.
https://enywulandari.files.wordpress.com/2014/11/lippi1.jpg
Annonce