Snak

Mere indhold efter annoncen
https://www.facebook.com…avn?fref=ts

Lidt nede, der hvor de spørger hvordan du reagerede da Rurik scorede...
Eller, det er så kun målene, så enten var det meget sparsomt med højdepunkter i den kamp, eller også gad de ikke klippe særligt meget sammen.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Hvor nede?
fck-medløber.
Nu er jeg ikke sikker på, hvorvidt du bare er lidt sjov over "nede", men ellers er det direkte link her...

https://www.facebook.com…28554487944
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Personligt synes jeg det ser fornuftigt ud Quaz, men vi er i voldsomt undertal. Sloth/albæk kan jeg godt lide. De gør det begge fremragende, på knap så gode mandskaber.
Systemet ville også give den enorme fordel at vi kunne skærer antallet af angribere ned fra 4 til 2 i truppen. Det ville spare en masse penge. Men som sagt er nok lidt en utopisk tanke desværre.

Mht. Europa league er det beskæmmende hvordan vi ikke magter at spille med mere koncentration generelt set igennem turneringen. Udekampen mod stuttgart, var bestemt godkendt, kva. den modstander vi trods alt spiller imod. De resterende kampe har været elendige. Det irriterer mig at spillerne tilsyneladende ikke for alvor kan sætte sig op til EL. Håber og tror dog på at de vågner med en finale i sidste runde, med udsigt til at spille europæisk til foråret.

Oviedo starter iøvrigt inde for everton idag. Havde sku ikke troet han ville slå igennem derovre så hurtigt.
123
Tak @Svoger.

Og Oviedo med assist i Evertons førings mål. Godt gået
Kjoebenhavns Boldklub.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@O-man

Tager du pis på mig? Der er ingen links i dine indlæg her hos mig.
fck-medløber.
3½ times optakt til SønderjyskE - FC København på kanal 8?! Ha ha :-D
Helt absurd lang tid at bruge på en simpel superligakamp, der har så lidt appeal, at den er røget på 8eren. Men de skal vel fylde programfladen.

Det er da godt man ved hvornår kampen starter. Timelange optakter er døden.
https://enywulandari.files.wordpress.com/2014/11/lippi1.jpg
Og så bliver den vist både på Canal 8 og 9!!

Lidt mere alvorligt: Mon ikke opstillingen bliver som mod Molde, blot med Bolanos på højre?
http://www.dailymotion.c…arch_algo=2

Det første mål får mig til at tænke tilbage på udebanekampen i CHL-gruppespillet mod Panathinaikos. Det var på mange måder en god tid.
Annonce