Snak

Mere indhold efter annoncen
Forklar mig lige reglerne her? Der er offside men også straffe?
Såfremt at hovedstøddet fra midten af feltet, som bliver flækket over i bagrummet, kommer fra en Brøndbyspiller... så kan der vel aldrig nogensinde dømmes straffe?

Jeg skal så lige sige, at jeg ikke kunne se hvem der flækkede bolden videre.
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Jeg er seriøst i chok over det der
Der sidder desværre nogen, der ikke ønsker en FCK-dominans og fikser
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Og de 2 Brøndby hatte der kommenterer har ingen interesse i det, klart straffe i deres optik.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Okay, så dommerne kan ændre i tiden så en offside 2 sekunder inden fjernes, men sparket efter giver straffe. Bevares - kæmpe straffe, men offside først.

Det sagt - Hvor er det en gang sløj pindsvinebold vi spiller. Hold da fast det er noget af det værste set i nyere tid. Vi giver BIF alt for meget respekt. De skal sgu da trykkes og presses hårdt med nye spillere, ny træner og ny formation.

Pinligt at være vidne til.
Jeg er ret sikker på det er Leager som kommer først på det indlæg, så kan der ikke være offside.
Såfremt at hovedstøddet fra midten af feltet, som bliver flækket over i bagrummet, kommer fra en Brøndbyspiller... så kan der vel aldrig nogensinde dømmes straffe?


Og når der nu ER dømt offside på banen, så SKAL der jo være klare beviser for det modsatte....

Det er en af de skæveste VAR domme i SL det her....
QPR
Selve forseelsen til straffespark var da også åbenlys, og vi er i øvrigt stadig for svage på defensive dødbolde.

Jeg forstår dog heller ikke, at offside ikke trumfer i situationen. Men der må jo være en grund til det, når det blev dømt som det blev.

Edit: hvis det er Lerager som får lagt den videre, er der selvfølgelig aldrig offside. Det så jeg i så fald ikke.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
På min skærm ser det ikke ud til, at det er Lerager, der header den frem, men Binks med nr. 4.
Åbn en betting-konto, hvis du er så god til at spå
Annonce