Det er fandeme vildt, hvis man sidder og argumentere for, at Nees ikke er "god nok" eller "den rette"
Og det er fandeme vildt hvis man føler at Neestrups fodbold er FCK værdigt. Det kan tælles på én hånd hvor mange gange han har stået i spidsen for FCK og spillet en god og overbevisende kamp i Superligaen.
Jeg undrer mig over at man som FCK fan kan acceptere at man vinder kedelige mesterskaber. Der kan da være et enkelt her og der. Men hans form for fodbold er bedst som underdog.
Men hvis man kun ser på mesterskaber og er ligeglad med hvordan holdet spiller, så forstår jeg da godt hvis man er glad. Den mentalitet synes jeg måske mere hører til en nogle af de ander klubber i ligaen. Tænk hvis man faktisk spillede underholdende OG vandt.