Snak

Mere indhold efter annoncen
Så skete det alligevel.

Daniel Jensen for resten af sæsonen.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Så er vi vel også af med Grindheim inden for kort tid.

Edit: Og så alligevel, han starter inde i dagens træningskamp, om end nærmest alle vel får spilletid der.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
moderator
Det har ligget i luften længe, så ingen overraskelse. Forhåbentlig trækker han en beskeden løn. Daniel Jensens seneste par år har ikke været noget at råbe hurra for, og jeg er skeptisk.

Han må dog have gjort noget fornuftigt på træningsbanen.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Jeg synes det er en glimrende beslutning. DJ situation taget i betragtning forestiller jeg mig ikke han kommer tilbage på en monster løn. Hvis det er helt af helvede til er det trods alt kun et halvt års løn det kommer til at koste os. Omvendt kan man håbe han viser noget af det niveau der har givet ham det omdømme han trods alt har. Får han gang i bentøjet kan han blive en stor gevinst i næste års CL (Forudsat at han ikke bliver skadet, og at vi ikke laver en FCK...)
Der er bestemt ingen garanti med denne signing, men jeg mener der er langt mere at vinde end at tabe pga. konstraktens skruktur.
123
Jeg tror en anden bieffekt man håber på, er at det kan hjælpe Claudemir med hans spil, at få en erfaren spiller ind, der udfylder samme rolle og som måske kan lærer fra sig. Claudemir laver jo stadig nogle gode ting og kæmper røven ud af bukserne, men taber bare hovedet alt for meget.
(...)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis Daniel Jensen ellers er på niveau og i form kunne en opstilling med ham og Delaney centralt være interessant at se. Dog ikke vildt ophidsende, men vi må tage hvad vi kan få når hverken træner eller sportsdirektør finder situationen på midten specielt foruroligende.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Hvad fanden, så ser jeg at to af vores kommende 8 suppekampe vises på TV3sport. Den ene af dem er udekampen mod FCN.

Enten så mobber Viaskvat os, eller også er interessen for FCN godt nok stilnet af, siden vi skal ned og vælges som (formoder jeg) 3. valg.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Så PPD i køen i den lokale Lidl - måske trækker han ikke så stor en løn som vi tror?
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Eller også har CV lavet en Don Ø/David Nielsen, og bare bedt om at kvitteringerne i denne omgang ikke er på bil og luksusgøgl.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Det her forår bliver nemt. En FCN fan postede lige deres stærkeste i en artikkel tråd.

Jesper Hansen
Calvo-Okore-Runje-Mtiliga
John-Stokholm-Ac-Søren Christensen-Lorentzen
Nordstrand

Jesper Hansen og Okore kan stadig nå at smutte. hvis de gør det er, er det helt til rotterne.

Nordstrand som alene angriber på et hold i en 451 /433 / 4231 er ren lort. Lorentzen virker bedre centralt og Calvo+Runje er i bedste fald talentfuld mellemklasse.

Hvis de så endda begynder spille 352 / 361 eller hvad de nu vil med 3 centrale forsvarere, så går der helt boldflytteramok i den. Jeg ved ikke hvor de vil passe John ind i det system. Enten som den ene på toppen, eller også som en bred angriber med en wingback agtig ting bag sig. Begge dele virker i bedste fald teoretisk og ret usikkert.

Annonce