Snak

Mere indhold efter annoncen
Der er også en gevaldig afskrivning på 10 millioner om året der fjernes


Corner sikrede os 24mio.kr imod Villarreal forleden. Plus det var ham som sank Basel og gav os CHL. Så han har tjent sine egne penge hjem og mere til.

Han er en joker resten af karrieren i fck. En ny 32’ Peter Møller
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Corner sikrede os 24mio.kr imod Villarreal forleden.


Godt nok "kun" 16, men enig.
Hvor kan man se hans interview?
Fair nok, men så tænk på de 200 mio.kr plus som vi fik for CHL. ;-) efter de lige havde solgt Froholdt og fået 150 mio.kr

Og så er der stadig nogen som mener at FCK brugte mange penge i sommers. Det sku ikke at bruge mange penge at købe en Tesla, hvis man lige har solgt en Bugatti.

Man kan leve efter formåen. Men det har FCK ikke gjort. Vi lever på skånekost med faciliteter som er pinlige, og en trup med det absolutte minimum.

Panther spiller Højreback idag. Så der vidst ingen tvivl om at en ny højre back er et must.
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Jeg ved ikke ift. det der med at kigge til højre. Jeg tror ligeså godt det bare kan være den måde, SSN nu en gang agerer i interview, hvor han godt ved, at han skal måle og veje hvert eneste ord, inden de forlader hans mund. Til gengæld lagde jeg mærke til, hvor meget han stod og vred sig. Det lignede, at han fysisk ville ud af situationen. Det kan heller ikke være sjovt at stå i den, men det følger af gode grunde med i den rolle, han har i klubben.

Det sagt; jeg har længe haft svært ved at se interview af den karakter. De er tæt på ubrugelige ift. at komme bare en millimeter tættere på, hvad der egentlig er op og ned. Argumentet om, at man ikke bare kan sige sandheden, er jo både rigtigt og godt, men derfor netop også diskvalificerende for den slags interviews. De er ligegyldige.
Manden er jo underlagt et hav af restriktioner i kraft af at FCK er et aktie selskab.

Men det er jo nemt at sidde som bold bruger og styre en virksomhed uden at skulle have noget på spil.

Det er nemt at konkludere at minimum en 3-4 brugere i denne tråd ville kunne styre en milliard forretning og drive FCK frem til det vildeste resultat.
Egenrådigt finde de bedste folk til alle pladser.

⚪️🦁🔵 Pentz skal ikke til kiropraktor foreløbig. Moukoko har strukket ham ud.
Jeg tror faktisk bare SSN er stresset over transfervinduet og han reagerer som han gør fordi han er fyldt op med stress, måske også manglende søvn.

Januar transfervinduet slutter jo nærmest før det er startet og der er uhørt meget der skal ordnes i dette vindue.

Som minimum skal der 3 spillere ind. Huescas, Mattssons og Leragers erstatninger.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Jeg har været efter SSN og medie håndteringen og forståelse for den, bliver han aldrig god til. Men jeg forstår ham dog godt, det ændrer bare ikke på at som FCK sportsdirektør så vælger han også selv at han ender i den situation. Måske endda lidt overraskende at med så mange år i FCK, hvad det kræver at lukke medier ned synes at komme bag på ham.

Viaplay interview ser jeg ikke noget problem i og egentlig ganske fint. Hans Bertel impression vidner dog mere om underskud og manglende forståelse af hvad konsekvensen er ved ikke at give medier nogle svar løbende. Man kan lide det eller ej, men det er så også forskellen på at være ansat i FCK og eksempelvis FCM.

Nu kan han læse om en FCK-boss AMOK og frustreret FCK direktør de næste par dage.

Men enig i at Nees er en dygtig træner, det kan jeg kun give ham ret i og positivt at han selv synes at forstå manglerne i truppen.
“Jeg har ingen anelse om hvad der foregik!?! Men jeg deltog selvfølgelig...”
Jeg forstår egentligt godt Sunes reaktion i interviewet på TV2. Han svarer på spørgsmålet om Neestrup godt og vel 20 gange, og Neestrup gør vel det samme.

Og efter kampen står der så 10 medier, der vil stille de præcis samme spørgsmål igen. Det er godt nok ringe journalistik. Som du siger, Matias, man får lige præcis ingen citater ud af det, der kan gøre nogen klogere på virkeligheden.
Kald mig Jakob Skomager
Annonce