Snak

Mere indhold efter annoncen
Den kære (u)tilfreds har været markant mere fornuftig at høre på end dig i længere tid.


Personligt har jeg ham bare på ignore - men hver sin smag.
Åbn en betting-konto, hvis du er så god til at spå
Flere kilder beretter ellers om at den primære grund til at Moukoko har langt til spilletid er hans dårlige indsats til træning. Senest meldte Kvart i Bold om det i weekenden.
Batman Close. London W12.
@den falske nier.

Kom dummere. Eller rettere: endnu en forkert påstand al den stund, du vitterligt kommenterede på hans indlæg 🙃
Hvordan kan den dårligste FCK træner i 30 år stadig sidde på posten? Rystende.
Så ser det ud til, at Nils Koppen skal til Anderlecht allerede nu.

Det er da dejligt for Sune
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så kan man da tale om at forlade den synkende skude.

Den eneste eksterne kapacitet og så kan han være på vej væk, efter blot ca. 4 måneders ansættelse. Puha, det bliver mere og mere bekymrende.

Altså hvis der er bund i artiklen fra Het Laatste Nieuws.
Sønderjyske trækker fra og har nu 4 point ned til os.

Det bliver en spændende weekend
@Thomas86

Hvis vi skal finde lidt lys i mørket i de sidste 2 kampe, så overvej følgende.

FCN og Viborg spiller uafgjort og vinder hver af deres respektive anden kamp.

Vi vinder begge vores kampe.

FCM vinder over Brøndby

Sønderjyske får minimum 1 point mod både OB og Brøndby

Så ender Brøndby som nummer 7. Slet ikke umuligt, hvis man selvfølgelig ser bort fra at vi tager 6 point.

Det er hårde tider.
“Jeg har ingen anelse om hvad der foregik!?! Men jeg deltog selvfølgelig...”
Her er et andet lys i mørket; ender vi udenfor top-6, når ligaen opdeles i to, har vi efter alt at dømme lettere ved at tilkæmpe os to muligheder for at spille os i Europa, end hvis vi ender i top-6, når ligaen opdeles..
Jeg kan sagtens se logikken i at beholde Neestrup ind til sommeren og koeber ogsaa praemissen om at hans arbejdsforhold har vaeret ret daarlige ift. trupsammensaetning.

Dog er jeg tvivlsom overfor at hvis jeg i sommeren 2025 havde spurgt hvorvidt det at slutte paa en 7/8 plads efter grundspillet ville vaere et fyringsgrundlag at folk ville have sagt nej. Hvad skal der egentlig til foer at det ville kunne retfaerdiggoeres at fyre Neestrup?

Så ender Brøndby som nummer 7. Slet ikke umuligt


Det er ikke umuligt, for Broendby er elendige. Det er dog ogsaa muligt at loebet allerede er koert for FCK i weekenden hvis de spiller uafgjort i Odense mens Viborg og FCN begge vinder og Soenderjyske faar point mod Broendby eller bare holder deres maalscoreforspring i sidste runde.
Annonce