Snak

Mere indhold efter annoncen
CP er bare hverken realistisk ej heller den rette spiller, hvis vi antager at det kun er TK der røger af holdet og han skal spille ved siden af Claudemir.
(...)
Ønsketænkning, men kæft det kunne være godt.

http://onside.dk/bundesl…at-overveje
‎10.06.2010: Holdet er stærkt nok til at vi kan avancere et par pladser, og når det er sagt, så mener jeg, at det primært er FCK, vi skal koncentrere os om at tage. Og vi kan tage FCK, det er jeg sikker på, siger Henrik Jensen. FAIL!!
wiland
Jacobsen-Okoro-Granquist-Pierre
Joshua John - CP - Kvist - Nicolai Jørgensen
Cornelius - Bendtner

Jeg kan godt se den start ellever gøre det godt i Champions league.
wiland
Jacobsen-Okoro-Granquist-Pierre
Joshua John - CP - Kvist - Nicolai Jørgensen
Cornelius - Bendtner

Jeg kan godt se den start ellever gøre det godt i Champions league.


Jokeing right?
(...)
Ja, men det er da et ok tegneseriehold. Nu mangler vi bare Lindegaard og et par backs.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tror Falcao ville være bedre ved siden af Cornelius.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
moderator
@ Blastoid

Nej, selvfølgelig var det med CV ikke noget sludder.

Det dit pladderromantiske sludder omkring CP, jeg referererede til. Det fik jeg da vist også gjort tydeligt opmærksom på.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Falcao er for dyr. Måske kunne vi spille Markus Berg-Bendtner i front hvis vi sælger Cornelius for 100 millioner?

Det her transfer vindue kan blive rigtig sjovt hvis rygtemøllen fortsætter i FM gear.

Umiddelbart lyder CV til at have en snert af selvindsigt i dagens interview. Altså, han vasker hænder og det er nemt at have overskud efter et mesterskab. Men alligevel, han indrømmer, at der er nogen der ikke har slået til. Det kan næsten ikke betyde andet, end at flere af vores flops ryger i dette vindue.

Jeg holder på at et roligt vindue med maks 3 tilgange til startelleveren er at foretrække. En højre kant, en angriber og en midtbane. Jeg tror endda jeg kunne klare de hed Kusk, Pourie og Albæk. Et evt salg af Claudemir gør vi skal bruge to nye til midten. Delaney og TC er sikre og Grind og Daniel bør være fortid.

De næste par kampe i suppen håber jeg bliver brugt på at teste situationen i forsvaret. Kan Remmer spille centerforsvar på superliga niveau og kan MJ? Hvis begge for et ja, så er forsvaret komplet når Højer og Aaquist kommer op næaste år, med 8 spillere. Der mangler måske en type som Sølvi til at tonse igennem, men man kan godt klare sig uden.

Generelt kan jeg godt lide hvor mange talentfulde danskere der er omkring førsteholdet, og jeg ser gerne vi fortsætter den vej. Sult kan i høj grad bruges internationalt, hvis erfaringen måske halter lidt.
Jeg håber virkelig at Claudemir bliver. Hans arbejdsiver er forbilledlig og han kan - som den eneste i trekløveret Claudemir, TK og Daniel Jensen - tilskrives en reel og god mulighed for at blive rigtig god, med den rette makker. Præcis som da han havde William Kvist ved sin side. Mads Albæk kunne være fin at hente. Det ville også give nogle ret spændende konstellationsmuligheder, med ham, Claudemir og Thomas Delaney (der ikke er god nok til... var det Esbjerg?) i truppen.

Ud over de par hollændere jeg har nævnt utallige gange, har jeg ingen bud på en angriber, der kan blive Andreas Cornelius´ nye makker. Marvin Pourie og Nicklas Helenius er spændende, men, tror jeg, ikke nogen, der for alvor kan løfte overliggeren i forhold til dem vi allerede har i truppen (Cesar Santin og Igor Vetokele).
Jeg tror ikke på der er nogle spillere i suppen der kan få en fast plads. Håber CV kigger udover Nordens grænser næste gang.
\'I 1969 holdt jeg op med at drikke og at gå med kvinder. Det er de værste 20 minutter i mit liv\' - George Best
Annonce