Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg kommenterer udelukkende på at du mener han har et "relativt højt bundniveau". Det har han ganske simpelt ikke, tværtimod har han et rystende lavt bundniveau.

At andre spillere er spørgsmålstegn lige nu, bør ikke frede ham i forhold til noget som helst.

Er han acceptabel som 4. valg i en Superligaklub? Ganske givet. Men lad være med at sminke hans niveau, når præstationerne i næsten hele perioden fortæller den komplet modsatte historie.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Holy shit et løb! Så glæder jeg mig endnu mere.
Il_Preferito@

Du svarede ikke på mine spørgsmål, men fortsætter bare i overdrivelses sætninger.
Forza Napoli Sempre!
Det her køb gør mig på rigtigt mange måder mega glad.
Jeg har det på den måde, at vi er slået igennem på transfermarket som er stor club i norden som kan tiltrække spillere som vi for bare 2-3 år siden ikke har kunne hente, men de mange CL & EL gruppespil vi har været med i de sidste 6-8 år, gør at vi nu kan bruge det på transfermarket. både Amartey, Ludwig og Mussis ville have taget til en tysk, hollandsk club tidligere. men nu tager de til byens hold!

Det andet der gør mig super glad er at vi har hjernedødt godt talent hold nu. :O
Jakob Busk Jensen (20 år)
Mads Aaquist (19 år)___Mads Nordam (19 år)___Amartey (19 år)___Augustinsson (20 år)
Christoffer Remmer (21 år)___Mussis (22 år)___Delaney (22 år)___Youssef Toutouh (21 år)
Nicolai Jørgensen (23 år)___Andreas Cornelius (21 år)

Bænk:
Danny Kwasi Amankwaa (20 år)
Yones Oliver Felfel (18 år)
Mikkel Wohlgemuth(19 år)



Glæder mig til fremtiden. Jeg kommer næsten i bukserne over det her hold!!!
fck & arsenal
Jeg har hørt rygter fra forskellig side om at Aaquist kæmper lidt med fysikken og at man ikke er sikker på, at det nogensinde bliver helt godt.

Han er simpelthen for klejn fysisk og har svært ved at lægge kilo på.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg havde egentlig ikke troet at han ville gaa for hele 14 mio. taget i betragtning han kun har spillet godt 30 kampe i Sverige, men jeg har selvfoelgelig aldrig set ham spille. Potentialet er der i hvert fald, du godeste en fysik. Forhaabentlig har han ogsaa de andre noedvendige facetter i sit spil, for prisen forpligter.
"Vetokele: Havde skidt forhold til Ståle" - http://tipsbladet.dk/nyh…-til-staale

Ikke meget kød på historien, evt. nogen der har lidt insider viden om det knap så gode forhold mellem Igor og Ståle ?

@ Svoger

"Er den halvsæson ikke efterhånden gået - eller tæller det ikke, fordi det kun var det meste af foråret?"

Du spurgte hvor længe han skulle have, jeg formoder du nok er klar over at svaret var en fremadrettet tids-horisont og ikke bagud...

Du kommer iøvrigt til at æde dine ord når SA dropper for byens hold.
NEJ til slutspil i SuperLigaen - det er en joke!!! Topplaceringerne skal ALTID afgøres via normal struktur.
Så med andre ord, skal Wiland have næsten en hel sæson, hvor han gerne må droppe og fumle rundt.

Jeg forventer du giver SA den samme tidsperiode, før du vil skælde ham ud, og bede mig æde mine ord. Du kan dog være sikker på, at hvis SA dropper og fumler rundt i samme mængde som Wiland, efter sin skade, desværre har gjort det, så skal jeg nok brokke mig, før vi når det sene forår.



Jeg er for øvrigt pisse ligeglad med, om det bliver SA eller Wiland der kommer ud som vinder af keeper-kampen - bare vedkommende gør det godt.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
"Så med andre ord, skal Wiland have næsten en hel sæson, hvor han gerne må droppe og fumle rundt."

Suk, spænd nu hjelmen mester...

"Jeg forventer du giver SA den samme tidsperiode, før du vil skælde ham ud, og bede mig æde mine ord. Du kan dog være sikker på, at hvis SA dropper og fumler rundt i samme mængde som Wiland, efter sin skade, desværre har gjort det, så skal jeg nok brokke mig, før vi når det sene forår."

Naturligvis ikke, han er købt for at presse/være bedre end den målmand vi allerede har. Desuden var Wilands eneste konkurrent unge Busk, så nej forudsætningerne er ikke ens. Hvis du brokker dig så fint, men det kommer jo så til at se lidt fjollet ud, dine tilgang til ham nu i mente.

"Jeg er for øvrigt pisse ligeglad med, om det bliver SA eller Wiland der kommer ud som vinder af keeper-kampen - bare vedkommende gør det godt."

Til dels enig, håber dog stadigvæk at vi kigger efter nyt blod til den post allerede næste sæson - har svært ved at føle mig tryg ved SA, men han skal da have chancen for at overraske positivt, omend tiltroen dertil er ringe.
NEJ til slutspil i SuperLigaen - det er en joke!!! Topplaceringerne skal ALTID afgøres via normal struktur.
I´ve read at @tipsbladet that I didn´t have a good relationship with Ståle. Not true. Didnt Said that. Later more info.. #fck


Fra Twitter

www.twitter.com, akka
‎10.06.2010: Holdet er stærkt nok til at vi kan avancere et par pladser, og når det er sagt, så mener jeg, at det primært er FCK, vi skal koncentrere os om at tage. Og vi kan tage FCK, det er jeg sikker på, siger Henrik Jensen. FAIL!!
Annonce