Snak

Mere indhold efter annoncen
Amankwa spillede højreback i 2 halvleg. Nr.33 er Felfel, De Ridder er nr.22
Tak.
Han ville ellers have været et godt supplement til Andreas Cornelius og Steve De Ridder. Han har fysik, hurtighed og teknisk snilde, og kan "lidt af det hele". Så må vi på jagt efter en anden.


Enig, det en smule bittert man ikke slog til. Han kunne snildt overtag Vetokele´s rolle. Selvom Ståle har været god til og lukke handler tidligt, og formentligt ved hvad han laver, så kunne han have været en god tilføjelse.
Baseret på første halveg idag virker det som om idealopstillingen vil være:

De Ridder - Cornelius
Jørgensen - Mussis - Amartey - Gislason/Amankwaa
Bengtsson - Mellberg - Nilsson - Høgli
Wiland/Andersen.

Hvad mener I andre?
Enig med din holdopstilling! Håber bare vi får en kantspiller mere, syntes det virker lidt tyndt hvis Jørgensen bliver skadet.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nu var Delaney anfører i dag, og fik Mellberg overhovedet spilletid?

Jeg tror det bliver i første kamp

Stephan Andersen
Høgli - Nilsson - Amartey - Bengtsson
Gislasson - Delaney - Mussis - Jørgensen
De Ridder - Cornelius
FCK by heart. AGF by relocation.
Mellberg var skadet idag, ligesom Nilsson, Stadsgaard og Remmer.

Stephan Andersen
Høgli - Nilsson - Mellberg - Bengtsson
Gislasson - Mussis - Amartey - Jørgensen
De Ridder - Cornelius

Nilsson som anføre. Selvom han er nye i klubben, er han den som jeg ser har størst leder evner. Mellberg ellers, men han holder ikke mange sæsoner endnu desværre.
iflg. fck transferrygter på Facebook, skulle Brede Hangeland være tæt på et skifte tilbage til hovedstaden. Det ville være et scoop.
"plast bøjer sig ikke for passion. sådan er det bare!"
Alt for fedt hvis det passer! Men ville det ikke være for meget af det gode?? Hvem skulle så sidde på bænken af: Mellberg, Nilsson og Hangeland?
Spillede Mellberg overhovedet i dag?
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Annonce