Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er svært at sige, om et straffespark ved 2-1 til os, og dermed mulig 3-1 ville have gjort, at vi ikke var bagud nu. Ligesom det er umuligt at vide, om et rødt kort havde givet os bedre kort på hånden til at få uafgjort.

Men kan vi ikke hurtigt blive enige om, at vi ikke havde været bagud 3-2 og en mand i overtal i det mindste ikke er en ulempe?
FCK Man Utd Alle danske hold når de spiller i Europa.
Måske kan vi købe Leverkusens assistent. De er sgu gode offensivt.
fck-medløber.
Engang imellem kan man undre sig over hvad mållinje og 4. Dommeren egentlig laver ...
Ret ofte de ikke ser den slags hændelser - klart rødt kort
1905-1955-1965-1970-1971-1997-1998-2000-2005-2006-2007-2009-2010-2012-2013-2015 “There is no pressure at the top. The pressure’s being second or third”. Stupidity most often arrives when someone tries to be a full-blown prick ...
Det er jo ikke navlepillerligaen, hvor alt skal diskuteres. Det er EUROPA. Corner had it coming.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Man kan godt både være frusteret over ens eget holds defensive mangler og dommerens mangel på niveau på en og samme gang. Idag har begge været hamrende elendige og bør være alvorligt fyringstruet.
Specielt det røde kort irriterer mig. Det er tydeligt at han svinger albuen. Dommeren står ikke voldsomt langt væk, 4. dommeren står 2 meter væk. Det er et spørgsmål om at man ikke tør dømme den, ikke et spørgsmål om at man ikke kan se det.
123
Mere indhold efter annoncen
Annonce
"Lige før man ønsker at i savede en Leverkusen spiller over og fik betalt lidt tilbage på den konto"

Nemlig. Et saftigt spark plantet på den degenererede Pavel Nedved, ville være pænt.
All right, we\'re gonna do it the scanner way. I\'m gonna suck your brain dry!
De er godt nok svinske de Leverkusen spillere.
Obstruktion, bevidst albue og nu skuldertackling af en målmand.
FCK Man Utd Alle danske hold når de spiller i Europa.
Man kan så erindre, at en dansk fjerdedommeren i Suppen var i stand til at se, at Zanka sparkede ud efter en modstander, og at Cornelius selv røg ud for en albue, lige efter han var kommet tilbage til Suppen.

Det er karma efter et par og 20 års dommerheld, der kommer tilbage nu.


Jeg undrer mig for øvrigt over, hvad forskellen er på et slag, og en torpedering af målmanden, som vi der var vidne til.
Dommeren gav selvfølgelig gult for begge dele.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Så er der en super gratis live stream på zdf. Det kunne nogen godt lige have nævnt :D
FCK Man Utd Alle danske hold når de spiller i Europa.
Zanka Zejler
Annonce