Snak

Mere indhold efter annoncen
Nå, så er ligaen for alvor i gang. Selv om FCM ikke just har spillet overbevisende og vist alle at de kan klare europæisk når der kommer lidt mere kød på og ligaen, så har de fået deres smalle sejre. Det er sidste sæson om igen.
Man får fornemmelsen af at de nok skal skrabe rigtigt mange point sammen, så det er bare med at komme i gang med det samme selv. Det bliver spændende i morgen og se hvor vi i virkeligheden står.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
FCM er rigtig gode, sådan er det bare. Men man fornemmer også - eller, det gør jeg i hvert fald - at de lettere kan knække, end i sidste sæson.
Gronken havde vidst lidt for travl med at være neutral der, for der var da klar forseelse i anden omgang på verbic og da han stadig bliver holdt, da han kommer ind i feltet, så burde der have være straffe.
Klub top 3: Newcastle,............................... Barcelona Spiller top 3: Ronaldo(fede), Ronaldinho, Romario
Nøøøj.. tæt på Verbic!
Lidt yderligt sat, men dejligt med endnu et mål af Pourie.
FCK Man Utd Alle danske hold når de spiller i Europa.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Den nye assistents aftryk er allerede tydeligt. Det er længe siden, vi har været så skarpe og målrettede i omstillingerne.
Batman Close. London W12.
Vores venstre side ser dejlig offensiv ud! Dejligt at se vi spiller offensivt fodbold igen!
FCK har set stærke ud idag, især venstresiden - og offensivt fodbold, godt at se fra dem.

Mener ikke målet skulle have talt, NJ´s arm skubber jo MJ i brystet, helt klart frispark
FC Bayern Munchen - siden 1980 Brøndby IF - siden 1981
Pourie passer bare perfekt til de nye spillere der er kommet til.
Og når Corner og Santander er til stede, kan vi spille både omstillinger og høje bolde i feltet.
Det her bliver en super sæson. Og Pourie kan godt gå hen og blive den farligste, får han lov til at spille ofte.
FCK Man Utd Alle danske hold når de spiller i Europa.
Hold nu kæft nogle dejlige skift fra den centrale midtbane. Især når vi har backs og kanter i så meget fremdrift.
Og super at Pourié får scoret i første ligakamp. Og hvor kæmper han dog forbilledligt oppe foran. Men skal han trække så meget ned og i siden, når vi har de kanter, plus NJ i en fri rolle?
Annonce