Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Haha, trådens titel er legendarisk. Kan nu godt forstå Johnny.
Dette er en signatur.
Called it.
fck-medløber.
Gider Matias eller en anden ikke sætte en enkelt sætning på de forskellige karakterer?
fck-medløber.
Sæt dårlig eller jævnt dårlig efter hver enkelt.
København.
:)
fck-medløber.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Humoristisk indslag eller ej, er jeg faktisk helt enig. Der var virkelig intet at komme efter, i den kamp. Sløj indsats over hele linjen, og dårlig / jævnt dårlig er egentlig ret rammende.
Det lyder som om det var den rigtige kamp at springe over.
fck-medløber.
Ja det må man sige... selv i en tre-sæsoners periode, hvor sejrene har været færre end tidligere, sad jeg og kedede mig bravt gennem hele kampen. Viborg er virkelig skidt kørende, og man var aldrig rigtigt nervøs, heller ikke selvom sejren blev smal og målet lod vente på sig længe. Hobro er er bedre end Viborg, om end allerede 6 point efter på sidstepladsen, og Esbjerg og AGF burde heller ikke kunne trues af dem (Viborg).
moderator
Det var fandme ringe igår, selv om Ståle vanen tro forsøger sig med at tælle chancer. Selv det virkede halvhjertet fra ham, og så ved man, det har været skidt. Jeg er rystet over, at det tekniske niveau er så lavt. Pasningerne bliver slået ualmindeligt ringe, og igen igen spilder man en hel halvleg på ingenting. Det kan for fanden da ikke være så svært at sætte sig op til kamp en gang om ugen.

Det var sgu heldigt, at det lige præcis var Viborg, for mod ethvert andet hold havde vi ikke fået en sejr.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Man skal dog huske på at Viborg var uden Jeppe Curth og Serge Deble. Rukavina og Gero er godt nok ikke meget værd oppe foran. De har jo knap nok niveau til 1. division. Viborg fik deres muligheder på omstillinger, men de evnede slet ikke at udnytte det. Et hold med en lidt farligere offensiv havde scoret et mål.
København
Annonce