Snak

Mere indhold efter annoncen
Og endelig får vi testet vores målmænd af. Sjovt Remmer ikke spiller med b-holdet i dag.
Men hvorfor er Ludvig hverken at finde i startopstillingen ej heller på bænken? Blot en hviler eller er der nogen, som har anden viden derom?
moderator
Han er på vej til kinesisk fodbold.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Alle skifter til kinesisk fodbold
Mener du det?? :O
fck & arsenal
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ps. nogen der har et link til et sted man kan se den på nettet?
fck & arsenal
.
Keita går ikke ned på fysikken, synes egentligt at han har spillet en fornuftig kamp, han er kommet i vejen for en del, men er et par gange fanget lidt højt i banen, hvor han har forsøgt at gå i genpres, men hvor bolden er spillet forbi ham.

men der er helt klart muligheder i ham, det er vel kun et spørgsmål om at han får nok spilletid samt taktisk udvikling så har vi en klassespiller.
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Ankersen spillede sig ikke på holdet, tiltrods for at han havde en fod med i målet, så spille han godt nok en sløj kamp, sker der ikke en markant udvikling så tror jeg lidt at det bliver Remmer som starter mod EFB.


Keita MoM ? jeg var imponeret, han har godt nok spist meget rugbrød de gange han har været i DK for at træne med, han blev et par gange fanget lidt højt i banen, samtidig skal han nok ikke rode sig ind i for mange dribleture, man han forsvarede forsvaret til UG og kom i vejen for rigtigt meget.

derudover viste han et par gange i 2 halvleg at han magter at ligge på den centrale midtbane og slår præcise bolde ud på kanterne.

nu er det godt nok kun en træningskamp, men tror vi har fundet guld i Keita.

Kaminski spillede en fin kamp, men lavede dog en stor fejl med 5 minutter tilbage.






“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
På negativ siden var Toutouh, Verbic og Santander anonyme. Cornelius, Ankersen og bashkim var piv elendige.
Rædderligt offensivt. Vi et stadig alt for afgængige af ludwig, kusk og NJ.
Annonce