Snak

Mere indhold efter annoncen
Så misforstår du mig mht. stationær.

Zlatan er f.eks. også en stationær spiller i mine øjne og han går meget langt ned i banen.

Jeg har svært ved at se det fede i to så ensartede angribere være gode sammen. Hvem skal lave dybdeløbene, trække finde ud frimærkerne? Er Damen virkeligt noget særligt i det spil?

https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
moderator
Damen er, som Matias skriver, meget bevægelig, og vil sagtens kunne fungere med Santander.
Både Damen og Santander er desuden gode i spillet omkring feltet.

Til gengæld fungere Cornelius og Santander ikke så godt sammen, da Cornelius ikke har det samme niveau på bolden, som eks. Damen og NJ.

Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Er der egentlig en interessant historie om Priske til FCK, eller er det bare det naturlige skridt på stigen for ham?

Jeg synes ikke FCM har virket tøsefornærmede.
fck-medløber.
Er maxsø en mulighed for os, sådan at vi for lidt yngre kræfter ind?
(...)
Damen over Bendtner, hva? Uanfægtet alder og videresalgspotentiale...

gal Cornelius ville skulle genopfinde sig selv :-)

Damens hovedspil var ondt!

Saint: Hvis ikke han har lugtet blod og bare gerne vil til udlandet, koste hvad det vil, så kunne han sagtens være det som 3./4. mand i midterforsvaret og udviklingspotentiale til at blive 1./2.
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Damen er da vel nok den mest dominerende fodboldspiller der har været i Dansk fodbold! Ham og Zidan ihvertfald.
FCMs mediestrategi er blevet nærmest seriøs. Det er meget mærkeligt, men også fornuftigt. De har travlt med at sælge historien om at Priske udelukkende skifter til FCK fordi han får mere ansvar end han har i FCM. Det har altså ikke noget at gøre med at FCK er bedre/større/federe end FCM, men bare at selve jobindholdet er større. De vil ikke være lillebror/mærkelig fætter fra landet. Lidt trist og uærligt.
Batman Close. London W12.
http://www.informer.rs/sport/fudbal/72587/BRDJANI-TRLJAJU-RUKE-Kopenhagen-daje-miliona-evra-Pavlovica

Ifølge denne hjemmeside, så er vi tæt på at hente Andriju Pavlovića. Vi skulle have budt 2 millioner euro.
Han ser altså også ret spændende ud. Jeg er fan.
Det kan vel gå begge veje. Synes 2 mio euro lyder af meget for en spiller som på de statistikker jeg har set, kun har haft 1 god sæson. Men ellers lyder det spændende med ham Pavlovic.

Desuden er det spændende at vi kigger andetsteds efter spillere end det sædvanlige i skandinavien. Ved i om det er noget Jansson har en andel i?
Annonce