Snak

Mere indhold efter annoncen
Andreas Cornelius er jo absurd god.

Fuck hvor er det godt, at han tager trækket.
[i]Dress like you listen to Sinatra and act like you listen to Pac.[/i]
Guldkalven er jo udødelig!
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Vores Toyota Hiace er blevet til en Porsche.
Hvis det var Federico Santander, der havde fået den friløber, så havde han nok banket den i brystet eller hovedet på keeperen. Det samme havde Andreas Cornelius gjort i sidste sæson.
[i]Dress like you listen to Sinatra and act like you listen to Pac.[/i]
@Svoger

Jeg er overrasket over at det kun var to runder indtil videre, der har ligget oven i mine børns fritidsaktiviteter. Jeg husker det som mere, men sådan kan man jo blive så klog.

fck-medløber.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Gid Werder laver en Cardiff med Delaney. Hvor er han god.

EDIT: Og så alligevel. Jeg under Delaney alt det bedste, og mere end hvad superligaen kan tilbyde.
fck-medløber.
Mærkelig misforstået dommerlinie. Det er trods alt begge veje, men det er jo ikke en international linie, ikke at dømme åbenlyse forseelser. Eksempelvis hovedstødsduellerne hvor en af spillerne kun går efter manden.
Det er tydeligt, at Ståle Solbakken har ageret på, hvor defensive Horsens spiller. Lange bolde til de to tårne på toppen og ellers holde bolden i bagkæden. Vores kanter og backs er mere eller mindre ligegyldige i den taktik, men det jo ligegyldigt, når vi samtidig udnytter de få meters rum, vi får, når Horsens ikke når i balance. Vi slår dem med deres egen medicin.

Thumbs up, Ståle Solbakken.
[i]Dress like you listen to Sinatra and act like you listen to Pac.[/i]
Jeg forstår godt Delaney, men åndsvagt at skaffe sig selv karantæne mod Randers.
9 kampe og har samlet nok gule til karantæne. Endda med de nye regler, hvor der skal flerw point til.
Linderoth ville være stolt, Delaney.

Men ok. Han skal vel også have en kamppause engang imellem.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Annonce