Snak

Mere indhold efter annoncen
BB:
Men FCK har jo tidligere haft et større afsnit. Det kunne man jo afsætte igen. Så vidt jeg husker, var begrundelsen for flytningen, at FCK aldrig fyldte afsnittet op, og Brøndby mente, at de godt kunne fylde det.
Tager jeg helt fejl her?


Lidt fejl tager du.

Bif har siden lavet et dedikeret udeafsnit til 1400. Derfor er det hvad de tilbyder os 1400 billetter.
De har ifølge dem selv været i kontakt med eksperternes eksperter og kom frem til en løsning der ikke kan bruges i Europa Cup kampe, er unødvendigt og stort til alle andre superligakampe end mod os, men for lille til kampene mod os.
De påstår så hårdnakket at deres stadion er helt unikt på den måde at man ikke kan smide mobile hegn eller andet op, der giver en mere fleksibel fordeling af pladser.
Derfor de 1400 pladser til FCK som FCK så har reageret med at tildele dem tilbage i Parken.
Knuden er således at Bif skal ændre på den historie der er grunden til hele problemet, hvilket de dårligt kan uden at se meget meget dumme ud. Det vil de nok gå langt for at undgå. Det ville de ikke kunne undgå ved at sige ja til de 3500 billetter Hørsholdt måske har tilbudt at købe.
Vi vil formentlig gå langt for ikke at give dem mere end de giver os på baggrund af ovenstående.
Derfor, der er nok behov for nogen der sætter dem en pistol for panden for at finde en løsning.
Mit gæt at vi snart hører en historie om at Bif har gjort en fantastisk indsats for at sikre derbyet og lavet en nærmest umulig udvidelse.....altså sat et mobilt hegn op.......ed hjælp fra nogle dygtige eksperter forstås.
Men det er rent gæt.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Sådan som GF stiller op i morgen efter alle deres afbud, er en glimrende gave. Så kan vi nemt stille med 3 nye i bagkæden, de to dårlige kanter og Pavlovic i front. Vi skal nok vinde alligevel.
Erik og Zanka har noget at revanchere, så at vi holder 0´et er pænt sandsynligt.
BB:
Men hvorfor skulle de ikke kunne rykke os tilbage til den plads, vi tidligere havde uden at skulle æde den kamel? Jeg kan forstå, hvorfor de ikke vil ændre det nuværende afsnit, fordi det vil medføre dissonans.
Fordi vi tidligere havde hele deres bagtribune med plads til 6000 mand, hvilket vi aldrig var i nærheden af at fylde ud. De vil så gerne frigøre nogle af de pladser til egne fans så de kan sælge flere billetter - det er jo helt legitimt.

Men hvorfor de ikke bare splitter tribunen halvejs inde på øvre og nedre står stadig ret uklart. De påstår selv der skyldes en helt unik stuktur der gør det der kan lade sig gøre alle mulige andre steder umuligt. Det har de så svært ved at forklare hvorfor giver mening, hvilket gør de ikke rigtigt møder forståelse for den forklaring i Købehavn. Men holder de ikke fast i den, vil de stå endnu mere afklædte tilbage. Lige nu hopper deres fans og sikkert mange andre, med på den med det umulige i at splitte stadion på andre måder end nu.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
AGF stiller halvt hold mod os i morgen. Den kan skal simpelthen vindes!

Stephan Andersen
Peter Ankersen - Mathias Zanka - Erik Johansson - Ludwig Augustinsson
Kasper Kusk - Jan Gregus - Uros Matic - Benjamin Verbic
Andreas Cornelius - Andrija Pavlovic
København.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tror Toutouh starter inde. Eller det er jeg helt sikker på, at han gør. Derudover kunne Boilesen også godt få en startplads.
Elsker latte og FCK Vinyl-entusiast Ledley Cup vinder http://www.youtube.com/watch?v=sCLioAlQbiY&feature=related
Hoegli starter nok ogssa inde i morgen.

Tror Scheldens hold rammer meget præcist, og det begynder at ligne sidste chance for Kusk
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
BB:
Så de vil erklæret hellere sælge de 3500 overskydende til egne fans end til Hørsholt?
Tom Høgli er desværre syg.

Youssef Toutouh kunne sagtens starte inde.
København.
Annonce