Snak

Mere indhold efter annoncen
kæft en abe
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Haha! Jeg havde sku hellere ikke afleveret pengene tilbage, så kan han sku lærer det..
Jeg har ikke helt forstået hvornår vi træder ind i CL kval. Er det ligesom sidst, hvor vi skal vinde 3 kampe(?) for at komme i CL. Jeg har forstået at vi er seedet hele vejen.
Jeg er også lidt blank på fra hvornår vi ryger i EL, hvis vi taber en af kampene??

Håber der er nogle der ved noget
Real Betis Glasgow Rangers FCK
Vi starter i 2nd Qualifying - taber vi, ryger vi ud ud af Europagruppespil både CL & EL.
3rd Qualifying Round for Champions - taber vi, ryger vi i EL Qualifying (vinder vi de 2 kampe er vi i EL gruppespil).
4th Qualifying Round for Champions - taber vi, ryger vi direkte i EL gruppespil, hvis vi vinder er vi i CL gruppespil.

Hvem vi kan møde i de 3 forskelling runder kan finde på denne hjemmeside: https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/seedcl2017.html

Ps. den er super brugbar, da du kan se alt ang. klub og landekoefficienter, EL & CL Seeding og meget andet. :-)

fck & arsenal
mener vi træder ind i anden runde d. 18-19 juli, sikkert mod et irsk semi-amatørhold eller lign. Hvis vi så vinder 3. runde, er vi garanteret EL gruppespil. Sidste runde hedder play-off runden og giver adgang til der hvor det bliver rigtig sjovt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vi indtræder i 2. kvalrunde(CL). Så altså - avancement fra 2. runde(CL), 3 runde(CL) og til sidst playoff-runden(CL) giver adgang til gruppespillet.

Hvis man taber 2. runde(CL) avancerer man til 3. runde(EL).
Hvis man taber 3. runde(CL) avancerer man til playoff-runden(EL)
Hvis man taber playoff-runden(CL) avancerer man til EL-gruppespillet.

Håber det er forståeligt.
Tusind tak!!

Og vi er seedet hele vejen, hvilket skulle gøre det lidt nemmere end sidst, men til gengæld har vi så nok ikke et ligeså godt hold.
Real Betis Glasgow Rangers FCK
3. runde ser en del mere svær ud, end 4 runde.

Sindssygt at trække et hold fra Aserbajdsjan i den sidste og afgørende playoff runde.
Elsker latte og FCK Vinyl-entusiast Ledley Cup vinder http://www.youtube.com/watch?v=sCLioAlQbiY&feature=related
Jeg var helt sikker på, at jeg læste en artikel om, at man fra sæsonen 17-18 ville lave en ændring, så taberne i 2. kvalrunde(CL), nu ville avancere til 3. kvalrunde(EL). Jeg kan dog ikke finde det nogen steder nu, så jeg må have set syner.. Andre der har læst det, eller er det bare mig, der skal have briller?

De daværende mestre, Nörkoping, røg sidste år ud af 2. kvalrunde, og deres Europaeventyr sluttede altså promte. Dette blev vidst nævnt som argument for at vedtage ændringen, så vidt jeg husker. Om der bare var tale om et forslag, skal jeg dog ikke kunne sige.

Jeg mener at jeg læste artiklen her på siden, så måske andre har læst den?
Lur mig om ikke vi render ind i Rosenborg eller Malmø i 3. Runde...
Annonce