Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvorfor falder Lüftner ikke når der er en 50/50 duel foran ham. Det er godt nok ringe forsvarsspil
Ja, den ene taber duellen, og den anden sover.

- Jeg kan ikke finde ud af, om Andrija Pavlovic er på halvt blus, eller om han bare er elendig.

- Presspillet er helt i skoven. Skræmmende, vi ikke ser mere fremgang på det punkt.
København.
OB har reelt set spillet en dårlig kamp og givet masser af løse bolde væk. Angriberne forstår dog ikke at udnytte det
Også træls at fansne ikke er der til at hylde Pavlovich inden kampstart, så han kan komme op i gear.

Hvis en forsvarsspiller må kramme en bagfra i feltet i kamp om bolden, er det for øvrigt ret svært at få straffe. Om Cypern så skulle have forsøgt at kæmpe mere imod i stedet for at falde, kan så være noget andet.

Vores modstandere må derudover snart have lært, at det er omkostningsfrit at give os hjørne. Ikke fordi vi ikke får bolden indover, hvor det burde kunne blive fornuftigt, men fordi vi selv på hvad der burde være gode chancer ikke evner at få afsluttet kvalificeret.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Suk.
fck-medløber.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Pierre Bengtsson. Suk, suk. Og suk.

Kunne man så i det mindste ikke pille serberen ud og sætte Michael Lüftner derop.
København.
Det er Lyngby-kampen om igen. Vi ender med at tabe med mere end et mål.
København.
Pavlovic er sygt dårlig - igen. Ind med Kusk.
Carlo Holse har allerede nu leveret mere end Andrija Pavlovic.
København.
Middelmådige eller decideret ringe spillere på helt centrale spillere i FCK-regi; midterforsvaret og angriberne.

Det er vel også det Ståle prøver at omgå ved at ændre formation. Sidstnævnte er vel et af de klareste sygdomstegn der findes..
Annonce