Snak

Mere indhold efter annoncen
Ærgerligt det er en interesse der findes kun på bold.dk. Svia handlen tror jeg stadig ikke på. Og røgen er udelukkende skotsk. Ingen danske medier bider på.
Ståle er meget klar i støtten til Vavro og Luftner, Erik er her stadig, Boilesen kan spille flere kampe centralt end på backen. Forstærkninger giver bare mere mening andre steder.
Helt enig. Spørgsmålet er, om Ståle Solbakken kigger efter flere kanter i dette vindue, eller om Nicolaj Thomsen får den plads i resten af sæsonen. Ham Jesus Medina var vist den plan, der ikke lykkedes, og taget markedet og tiden i betragtning, så kan det være svært at finde et alternativ. I hvert fald hvis man skal have dem til en ordentlig pris. Det skulle ikke undre mig, hvis vi går ud af januar, uden at have hentet nogle ind.
København.
Svia vil jo på mange måder være Johanssons rolle på den korte bane.
God prøvet kvalitet, men skal tilbage fra en skade og bygges op igen i foråret. Johansson er her sikkert også til efteråret. Så det vil give mening at bruge de spilleminuter der er til at få en midterforsvarer tilbage fra skade på ham.
Hvis man mener Svia er klar fra dag1 kan man naturligvis leje Vavro ud. Så vil der være lidt ide i det hele.
Men uden noget ud, virker det ikke til at være den profil vi mangler i truppen lige nu.

Mht kant har man vel ikke kigget efter Jesus Medina som eneste alternativ. Hvis man mener behovet er der har man vel en liste over evner man arbejder sig gennem. Skulle listen kun være på netop den spiller har vi et kæmpe overordnet problem i vores måde at angribe markedet på.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
"Skulle listen kun være på netop den spiller har vi et kæmpe overordnet problem i vores måde at angribe markedet på."

Som det har foregået indtil videre, er det svært at udelukke noget. Det mest sandsynlige er vel, at vi lander en spiller fra Sheriff eller Zlin. Måske ham Ziguy Badibanga.
København.
Nogen der kender ham her Erdal Rakip? Forlader Malmø på en fri transfer. 27 kampe 7 assists og 8 mål sidste sæson. Det lyder pænt spændende.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nå. Tæt på Benfica desværre.
Nu vil jeg ikke sprede falske forhåbninger... Men Svia har lige lagt et Instagram billede op af det danske Euroman magasin fra januar 2018... Så tænker at han må være i Danmark siden han allerede har adgang til det....
Og nu er det taget ned igen. Måske gik det op for ham, at det kunne signalere en transfer?
Billedet er ikke taget ned, det er på hans "story".
Det desværre en falsk forhåbning, for han er Dubai med familien.
FCK & Arsenal
Billedet inden kunne faktisk godt ligne en butik i en lufthavn... Med lidt god vilje...
Annonce