Snak

Mere indhold efter annoncen
Har set de sidste 10 minutters tid. Det ligner en Superligakamp. FCK har bolden 80% af tiden, men kan intet skabe.
København
Den var også slem, Bløde babser.

Det ligner, at han prøver at sende tilbage til Pieros Sotiriou.
København.
Har Pierre Bengtsson været i et overlap endnu? Han er så sløj en back.
København.
Er der stream på kampen??!

Edit: Nevermind, anede ikke de sendte live på fjæsen.
Men en angriber med selvtillid og killer instinkt vil da altid heade den på mål, ikke lægge den af. Han var jo lige foran.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tempoet er godt nok lavt, og det er tydeligt, at kineserne er ringere end russere. Der er dog et spændende træk, som har været i begge kampe - jeg tænker derfor, at det næsten må være indøvet. Det er i hvert fald sket flere gange, at en af vores centerforsvarere går med frem i banen, lægger den af til backen og tager et dybt løb.

Man kan med rette mene, at de nok skal lære at forsvare, før de kaster sig ud i de vilde offensive aktioner, men det kan måske være et af BW´s første aftryk, og hvor vi bliver lidt mere dynamiske offensivt.
\"Giv en mand et æg, og han er mæt for en dag - lær en mand at lægge æg.......!\"
Det kom vist også lidt pludseligt, Talentet121.

De havde i hvert fald meldt ud, at der ikke ville være stream.
København.
Det har i hvert fald været klart siden i går aftes

https://www.fck.dk/nyhed/guangzhou-fck-streames-torsdag-kl-12
\"Giv en mand et æg, og han er mæt for en dag - lær en mand at lægge æg.......!\"
Præcis. Hvordan har Robert Skov præsteret? Jeg behøver vidst ikke spørge om Pavlovic, haha.
Han går fint med i spillet, er lidt for skydeglad og slår dødbolde der er dårligere end Ludwigs med bedre end Pierres. Han ser fin ud faktisk, men han forstærker os ikke fra toppen.
Annonce