Snak

Mere indhold efter annoncen
433 med Fischer, Santander og Soerloth i front ville vaere gevaldigt


Hvordan ville en 4-3-3 med Sørloth og Santander fungere? Jeg ser ingen af de to være med i spillet på kanten ligesom Cornelius kunne have været.
Nej du, en god gammeldags 4-4-2 med de 2 på toppen.
Sørloth har spillet i på siden i et tremands angreb hele efteråret og har gjort det 75 millioner godt. Det kan han vel også i fck i en eventuel fremtid ?
Ja, og man må sige det har fungeret. Forskellen er bare stor fra Midtjylland, og så til en FCK 4-3-3. Især hvis manden i midten hedder Santander.
Santander i midten som opspilsstation, til at falde ned og tage del i spillet og til at komme i feltet. Fischer til at kombinere, drible og sparke. Sørloth til at løbe, tromle og hoppe. Jeg tænker det ville sætte superligaen fuldstændig i brand.
Altså det sker ikke, men i en fantasiverden er det da et perfekt afstemt angreb af kæmpe store superligaprofiler. Jeg kan slet ikke se hvad det teoretiske problem skulle være ?
Altså udover at det er teoretisk.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er jeg den eneste der rent faktisk tror på, Sørloth får succes i PL?
Ja :-)
[i]Homer Simpson: "Heh Heh, Silly Lisa, vampires are make believe, like elves, gremlins, and eskimoes"[/i]
Det ved jeg ikke om du er, men jeg tror det ikke.
jeg var også noget skeptisk på aaron johanson da han skiftede fra agf, meeen...

pas på med at mundhugges med en intellektuel, han trækker dig op på hans niveau og slår dig med...pseudo retorik?!
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Angrebet i Crystal Palace er meget tandløst og Sørloth vil nok hurtigt få spilletid, men derfra til at han bliver god i PL er der et stykke vej. Kunne være fedt for ham, for han virker som en god fyr, men jeg tror desværre at springe bliver for stort for ham.
[i]Homer Simpson: "Heh Heh, Silly Lisa, vampires are make believe, like elves, gremlins, and eskimoes"[/i]
Annonce