Snak

Mere indhold efter annoncen
Sidstnævnte. Hvis jeg måtte bestemme. Altså samme opstilling, blot hvor Jonas Wind tager pladsen fra Pieros Sotiriou.

Rasmus Falk skiftes ud ved pause, når kampen er punkteret. Han har løbet meget og i mine øjne lavet et fantastisk defensivt arbejde de sidste par kampe. Jeg er egentlig ligeglad med om det er William Kvist eller Nicolaj Thomsen der kommer ind. Jeg ser ikke det store lys i nogen af dem.

Den eneste jeg gerne så sparet er Peter Ankersen, men han er sandsynligvis en af de første på holdkortet.

EDIT: Hvad med det omvandrende røde kort, Jan Gregus? Man satser tydeligvis ikke på ham, men jeg kan godt lide ham.
fck-medløber.
Du fik din vilje elendil. Det er noget af en tillidserklæring. Så må han gerne være god score !
Får Joans Wind chancen fra start? Det er jeg i så fald rigtig, rigtig tilfreds med. For det første mener jeg, han har spillet sig varm til at få chancen, for det andet er jeg rigtig glad for Viktor Fischer på venstrekant.
Det gør han nemlig. Eneste ændring.
Dejligt. Åh, hvad skal der ikke kunne blive af ham, om han får hul på bylden her i løbet af foråret.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
så må ACH godt holde hjem
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Tak for jinx, peanuts.
Batman Close. London W12.
Det er jo alt for tidligt at konkludere noget som helst, men på baggrund af de sidste par kampe kunne man foranlediges til at tro, at prædikaterne arrogant og selvfed i forståelsen selvtilstrækkelighed, storsnudethed, hovmod, indbildskhed har fået Ankersen til at kigge indad.

Det er klædeligt.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Hold kæft hvor spiller Wind godt...

Går super godt med i opspillet, godt blik for medspillerne og placerer sig godt..

Håber Ståle satser på ham i stedet for at købe flere tvivlsomme lottokuponer..
Hvis det er et selvmål, skal Wind vel have det, da bolden alligevel var gået i mål. Eller har jeg misforstået reglerne?
FCK by heart. AGF by relocation.
Annonce