Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Hvis Ståle ikke køber ind til midterforsvaret, så kan vi roligt forvente endnu en elendig sæson. Manglerne er så tydelige, og de forplanter sig til resten af holdet. Papa skal satme være brilliant for at kunne afhjælpe det så hurtigt, som det påkræves.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Det bliver en fornøjelig omgang karaktergivning. God vind, Schelden.
https://ekstrabladet.dk/sport/fodbold/landsholdsfodbold/vm2018/kan-blive-danmarks-dyreste-er-jeg-ti-gange-mere-vaerd-nu/7175905

FC København har i aftalen sikret sig videresalg på 15 procent af den pris, der overstiger 15 mio. kr. som Bremen betalte for ham.

Hvis Thomas Delaney bliver solgt for et beløb på 150 mio. kr., vil det rent faktisk betyde i omegnen af 20 mio. kr. i FCK-kassen.


Kærkomment, EJ situationen in mente.
Så der lidt rygte sjov :-)
http://telesport.al/menaxheret-ne-stadium-per-ta-vezhguar-enis-gavazaj-drejt-danimarkes/

23 årig, left wing, albansk landsholdsspiller fra Skënderbeu, 2 mål i 44 kampe (Wiki oplysning)

Et albansk medie, nedenstående en direkte translate fra google, så beklager sproget.

"De sidste kampe er altid et springbræt til Superliga squad spillere. Så det ligner den endelige af søndagen, Cup of Albania, mellem Skanderbeg og Laç. Udover lederne af albanske klubber eller sportsdirektører fra Superliga, var i Elbasan Arena nogle udenlandske ledere, der kom med en klar mission.

Skanderbegs midtbanespiller Enis Gavazaj var under observation. Fodboldspiller har længe været i søgelyset for en mulig overførsel til en hvilken som helst klub europium og mange hold er rygter om at være den næste destination for spilleren, der allerede har slidt skjorten af ​​landsholdet.

Ledere, der var til stede i Elbasan for at følge den albanske cupfinale og at se tæt på Gavazajs udseende, kom fra Østrig, Belgien og Danmark. Sidstnævnte kan også være det land, hvor det kan gå, da en ukendt klub, som f.eks. FC København, er kommet ud på scenen.

Dette bekræftes af "Telesport" sikre kilder nær spilleren. Men i de kommende dage forventes at lukke handlen, dette afhængig af evalueringen, der vil give lederne Gavazajn Enis, som så i sidste kamp i landspokalen i Albanien, mod Lac.

Spilleren ser ud til at være i stand til at overføre nyhederne til Schweiz, hvor han ankom tidligt i morges for at blive med i landsholdet. Det er stadig tidligt at tale om de økonomiske vilkår, men ifølge de specialiserede site for at skyde fra spillerne og opkøb, "Transfers" Enis Gavazaj værdiansættes til 750 tusinde euro.

Hvis Skanderbeg ville lancere Gavazajn for disse værdier, der ville være endnu et vellykket overdragelse af bardhekuqe hold, der ikke vil fylde lidt klub kasser."
FCK - Klubben fra vidunderlige KBH Skovshoved - Én gang skovser - altid skovser
Tak, Matias.

Har gjort mig lidt research: https://bit.ly/2GZv4tk
København.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lykkepiller fordobler åbenbart vreden.
"plast bøjer sig ikke for passion. sådan er det bare!"
https://www.tipsbladet.dk/nyhed/premier-league/boilesen-bekraefter-premier-league-interesse

Båtnakken burde starte med at spille en god sæson og føre os til et mesterskab.
Det er muligt, at det skader kulturen endnu mere, men jeg vil nok ikke savne ham. Ikke fordi han ikke er en super sympatisk type, som sikkert er pisse god at have på holdet, men derimod fordi han aldrig bliver en FCK-back. Jeg tager langt hellere en succesrate på indlæg på 10% fra Peter Ankersen, hvis bare jeg er garanteret 90 minutter med tonsvis af overlaps og sprints over 30 meter. Nicolai Boilesen har tit hele halvlege, hvor hans side er lukket. Dét på trods af, at man nok ikke får meget mere plads foran sig, når det er Viktor Fischer, der dækker kanten.
København.
Altså, jeg er jo helt enig i din vurdering. Jeg synes bare det er så absurd træls timing af vores vice anfører. Han burde seriøst stikke fingeren i jorden.
Fuck it, hvis vi alligevel skal fucke endnu en sæson op, så lad os gøre det med en helt ny besætning dernede.
Annonce