Snak

Mere indhold efter annoncen
Lad dem spille Imperial March når vi går på banen
og dyret så, at tilbage var godt
Sir C

Nej den var snedig
Venlig hilsen
moderator
Skov og Damen har godt nok forkælet os. Mange flotte mål.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Ja, og så er det dejligt at mindes HVOR god Fischer faktisk var, før skaden. Det er helt vildt hvor mange overlegne aktioner han har i de highlights.
Jeg glæder mig virkelig til at se Fischer-Damen-Wind-Skov næste sæson.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Alexander Kacaniklic fri af kontrakten i Nantes.

Jeg mindes ikke, at han brændte den danske liga af. Så han er vel ikke aktuel?

Er jeg forkert på den?
København.
Nej, det er du ikke. Og så er han i vores nye system højre kant. Det er spild af penge.
Skov sidder MEGET tungt på den. Så tungt transfermarkt vurderer ham til 5 millioner euro - en sjettedel af den samlede trupværdi. Når han ikke spiller, så er Falk og Holse begge rigtig gode derude. Og vi ved jo, der ledes efter en rigtig god central midtbanespiller, så jeg tænker det bliver nemmere for Ståle at rotere Falk til kanten.
som jeg husker ham så passede han ikke rigtigt ind i systemet, han trak meget ud til siden og fjernede det rum som backs skal løbe i for at komme til indlæg.

udtalte han ikke også at det var en fejl at tage til FCK ??
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Alexander Kacaniklic var jeg ærgerlig over, vi ikke havde lidt længere tid. Ham kunne man godt se, kunne spille fodbold. Jeg tror han ville passe bedre ind i FCK nu, med ´modsatte´ kanter. Han lavede fine træk forbi sine modstandere, har et godt overblik og et godt skud. Han har ikke et Robert Skov-skud, men mindre kan også gøre det. Jeg vil naturligvis hellere have Robert Skov i klubben (og der er næppe plads til dem begge - med mindre der køres en luksusovergangsfase a la højreback i kommende forår), men kan man ikke holde på ham, kunne Alexander Kacaniklic være et fint bud på en afløser.
er det mig som er helt galt på den, men er AK ikke venstrekant ?
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Annonce