Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er måske det laveste tekniske niveau, jeg kan huske at have set i denne sæson.

FCK kan ikke sætte tre simple sammen. Det er jo pinligt at se på.

Det er 11x Jesse Joronen.
København.
Zeca ud og varela og falk på midten ???
Carlos Zeca bliver vist ud i dag.
\"Giv en mand et æg, og han er mæt for en dag - lær en mand at lægge æg.......!\"
Det er imponerende, at vi stadig ikke har andre ideer end at losse holden frem til en 50/50-duel, når vi bliver presset bare en smule.
Alt, jeg siger, er rigtigt.
Vi har ingen spillere i mellemrummene til at få vendt spillet og styre det, og vi er for langsomme til at spille på kontra.
Alt, jeg siger, er rigtigt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja, losse den frem, men hvor kæderne er så langt fra hinanden, at det er komplet ligemeget, om Dame N´Doye vinder duellen. Der er ingen medspillere i nærheden alligevel. Teknikken sidder der ikke, løbene sidder der ikke og taktikken er helt af helvede til. Fløjt for pokker da til pause så hurtigt som muligt!
København.
Skandaløst ringe af boilesen, var det femte gang han lossede den ud over siden? De virker totalt paniske.. joronen skal bare ud på bænken fra sommer af, og varela og Fischer skal lære at det her, er et holdspil, og ikke et ´se mig mor, jeg kan drible´

Udover det, virker Fischer slet ikke som en der gider det i dag? - og så den sidste.. falk?? Hvad fandme. Skete der ved den aflevering til ak?
Hold nu kæft FCK-FCM d. 18. bliver den grimmeste topkamp i ligaens historie, hvis man kigger på spillet de sidste 7-8 dage.

At OB, ligesom mod os, vælger at 4 mål ind i en kamp hvor de ikke giver alverden væk, får det til at se bedrte ud for FCM, på papiret.

Så var det sjovere da vi vandt med tenniscifre i en kamp hvor vi spillede middelmådigt.

Blev damen lige hevet i håret uden at få frispark?
Kvist raus.
Noget af det positive ved kampen i dag må være at vi bliver fri for at høre på anklager om at dommeren altid holder med FCK.
Der bliver godt nok ikke givet ved dørene.
Venlig hilsen
Annonce