Snak

Mere indhold efter annoncen
Lidt dumt ikke at tage sådan en konkurrence her seriøst. Det var godt nok en lad omgang må man sige. Sten gjorde heller ikke meget for at overbevise sig om sine evne på straffe efter hans håbløse indsat i August.
Zeca er fandme dårlig til straffespark. Manden kiggede jo hele tiden i den side han ville sparke. Og Nelson gjorde præcis zeca kunsten efter.

Og oven i det, endnu en straffesparkskonkurrence, hvor grytebust ikke redder en eneste bold. Er glad for Kalle har slået ham af!

Hvis falk kun har slået skulderen af led, så er det 2-3 uger.
Thomasen bedste mand ? Andre bud - glædeligt han melder sig ind.
Hvis falk kun har slået skulderen af led, så er det 2-3 uger.


Nikolaj Thomsen var ude i 27 dage i sidste sommers også med en skulderskade fra en træningskamp. Siden da har jeg ikke set ham lave en eneste skuldertackling og han har virket bange for at gå ind i dueller.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Jep, men falk har endda været ude og sige den ikke er så slem, så der er sikkert bare slaget. :) lad os håbe det.

Thomsen går helst ikke ind i skuldertaklinger med mere, da han vidst har problemer med skålen i en af skuldrene, hvilket gør at han nemmere slår skulderen af led. Så vi har altså købt en halvblind spiller, der ikke må falde på banen, da han bliver skadet. Det er genialt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Baseret på de fine resumeer fra kampen, er der vist umiddelbart ikke nogen grund til at jeg dropper mine aftaler og ser forårspremieren. Æv.
fck-medløber.
Selvfølgelig er der det. Det er jo forårspremieren. Du så den sikkert også i 1997 :-)
Så er vi Atlantic Cup finalen fordi Brøndby blev udkørt af Astana. Brøndby var heldig kun at tabe 2-1.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Og med stor chance for at møde AGF, kunne være lidt sjovt.

Det her minder lidt om Europa League - spiller ikke godt, score ingen mål, men formår alligevel at gå videre.
FCK - Klubben fra vidunderlige KBH Skovshoved - Én gang skovser - altid skovser
@Plankeværk, nej, jeg kom først med omkring 2000, som den medløber jeg er.

Men ellers har du ret. Jeg ender naturligvis med at sylte familie og børn for at se kampen i håbet om at det er i denne vi stråler og bliver sat igang. Kun for endnu en gang at se en omgang jammerlig fodbold uden perspektiv.
fck-medløber.
Annonce