Snak

Mere indhold efter annoncen
Mon dog, at det at vi ryger ud mod Celtic ændrer noget, Schelden.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Jeg har vidst nævnt det hver kamp vi har spillet men jeg tror vi nu er røget under de 20% eller rettere sagt. Vi har ikke scoret i mere end 80% af vores kampe i første halvleg.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Vi var jo rykket ned, hvis kampene sluttede efter 1. halveg.. Det jo sindssygt, så usikkert vores forsvar også er. Begge backs er ubrugelige. Oviedo og Varela må snart kunne spille alle kampe og så blive udskiftet.. Bjelland er sku også helt væk.
Superliga og FCK fan
"Mon dog, at det at vi ryger ud mod Celtic ændrer noget, Schelden."

Det omvendte gør nok. Går man videre, er han fredet.
København.
Enig. Jeg kan ikke mere Ståle. Vi rykker os på ingen måde. Vi spillede én god halveg med Celtic, og den anden var vi helt væk. Og efter 10 gode minutter mod Silkeborg er vi tilbage ved talentløst. Ærgerligt At Hjulmand ikke er ledig.
\"Giv en mand et æg, og han er mæt for en dag - lær en mand at lægge æg.......!\"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vi har da haft bolden mest. På med ja-hatten.

Eller noget.
Potentiale i truppen? Jeg synes at FCKs trup i øjeblikket er det dårligste den har været siden man havde PPD rendende. Jeg forstår ikke, hvordan det er lykkedes Ståle at sammensætte en så dårlig og uharmonisk trup.
Tre halvlege mod nummer næstsidst og nummer chok, og vi har scoret lige præcis nul mål. Hvor er det egentlig jammerligt.
Det fungerer ikke med Falck på fløjen. Det er piv elendigt at Ståle har så lidt taktisk angrebsforståelse ! Spil nu 3-5-2 hvor Falck rykkes ind foran Stage+Zeca flankeret af Biel/Varella og Bengtsson/Oviedo. Tydeligt at Bjelland bør pensioneres omgående og at Santos må spille miniput et andet sted end FCK. Staale RAUS !
Ville være rart med nye ejere der interesser sig for fodbold ! Hverken PSE's bestyrelse eller direktion har en klap forstand på fodbold !
Kan Ståle fyre sig selv?
Annonce