Snak

Mere indhold efter annoncen
Saudierne har da slået alle grænser for arrogance. Med CVs meldinger som "Han er ikke til salg" "Vi har råd til at sige nej til 60-80 mio", er det da vildt at de går ud og siger, at hvis vi vil sæge ham skal det foregå på deres vilkår.

Damen må ikke skydes afsted for under 80 mio. Vi har papir på ham i flere år endnu.
Vi bød først fire millioner euro og dernæst fire-en-halv million (30 og 33,5 millioner kroner, red.). Men FC København sagde nej. Måske tror danskerne, at vi lever i en anden verden, for det giver ingen mening, at FCK siger nej til et sådan beløb. Jeg ved ikke, om klubben er meget rig, men vi kan få spillere fra Bundesligaen og Premier League for så højt et beløb, udtaler Sami Al-Jaber.


Hehe.

Det var godt. Nu skal Damen bare holde niveauet fra sidste år og ikke gå helt i stå.
fck-medløber.
Hehe, hvad er det for spillere de kan få i PrL til den pris?
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Spillere fra øverste hylde. Spillere der vil få folk til at slikke sig om munden!
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Er det Kasi-Jesper der er rykket til Saudi?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det kan godt være at de saudi-arabere har olie, men med det bud på N´doye, kan det kun være solsikke- og rapsolie. Tror de er gået forkert, for jeg skulle ikke mene, at det er FCK der render rundt med Nettos farver. Så skal de lidt længere vest på
Er der egentlig nogen her, der har nærmere status på Vingaard? har vel været ude i knap 4 måneder, og hjemmesiden skriver ikke andet end de hele tiden har gjort, med omkring 6 måneders skadespause.
Holder det, eller vurderes det at blive forkortet/forlænget?
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
http://www.fotbollskanal…k_irriterat

Som jeg ser det er der andre fisk i havet som FCK kan gå efter. Så må HIF lege videre med deres gæld.
Samme her, så langt heller Baba end Gerndt til de penge !
(...)
Desuden ved vi jo at man kan hente topangribere fra Premier League og Bundesligaen til den pris ;-)
Annonce