Snak

Mere indhold efter annoncen
Diogenes

Er du en saglig BIF fan eller er du begyndt at holde af FCK siden vi købte Wilczek? :-)
Superliga og FCK fan
Jeg kan godt lide begge klubber - og det har jeg i oevrigt altid gjort. Det gaelder ogsaa FCM for den sags skyld.
"Det jeg i et positivt øjeblik prøver at se hos Biel er:
- Han kan sætte 1-2 mand i et pludseligt ryk (lidt lige som Falk)
- Han kan sparke fra distancen (har lavet et par mål)"

Biel er hverken hurtig nok eller har de kompetencer der skal til at sætte 2 mand, og han har heller ikke et imponerende skud fra distancen, han rammer bolden så dårligt at han snyder målmanden, selv de straffe han har taget har været elendige.

Det er simpelthen en transfer på niveau med PPD
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Ja, selvfølgelig, Lehrer. Jeg er så sur, at jeg ikke ved hvad jeg selv skriver.
fck-medløber.
Jeg håber vi laver en FCM og bevist spiller os ud af pokalen i år
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tror ikke det bliver bevidst, men forvent du roligt, at vi spiller os ud af øvropa og pokalturnering.
fck-medløber.
Vi ryger ikke ud af Europa.. det er jo den turnering vi godt kan finde ud af.. størstedelen af vores spillere spiller jo for dem selv, og det er det største forum de kan spille i for deres næste kontrakt.. forvent du roligt vi går videre
Har du set vores øvropæiske kampe i denne sæson?
fck-medløber.
@elendil
Det er et FCK-forum. Tror 9,9/10 har set Europa-kampene i år, og vi er videre efter to runder med en målscore på 5-1. Ikke prængende spil, men holdet leverer alligevel nok til at komme videre, og det samme sker i aften.
Stenbrodreng.
Biel (på en meget god dag) har lidt a la Grønkjær med at kunne sætte 1-2 mand


Man begynder sgu at forstå hvordan scoutingarbejdet fungerer i FCK...

En hån mod superligaens historisk bedste wing
“Jeg har ingen anelse om hvad der foregik!?! Men jeg deltog selvfølgelig...”
Annonce